İzmir'de 'Gezi Parkı' eylemleri sürüyor

İzmir'de 'Gezi Parkı' eylemleri sürüyor
İzmir'de 'Gezi Parkı' eylemleri sürüyor
İzmir'de, Taksim Gezi Parkı'na yapılan son müdahalenin ardından yeniden harekete geçen eylemciler, dün akşam da Gündoğdu Meydanı'nda toplanıp Basmane Meydanı'na geldi

İZMİR - Taksim Gezi Parkı protestocularına polis müdahalesi İzmir'de de tepki çekti. Günlerdir Gündoğdu Meydanı ve çevresinden ayrılmayan, desteklerini Birinci Kordon'daki çadırlarda sürdüren eylemciler yeniden harekete geçti.

İzmir'de dün gece saat 17.00 sıralarından itibaren Gündoğdu Meydanı'nda toplanmaya başlayan yaklaşık 5 bin kişi yürüyüşe başladı. Birinci Kordon'dan Cumhuriyet Meydanı'na gelen topluluk, buradan da Basmane Meydanı'na ulaştı. Aralarında sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve siyasi parti temsilcilerinin de bulunduğu eylemciler, meydanda Ak Parti Konak İlçe binasına zarar verilmemesi için kendileri bir zincir oluşturdu.

ÇEVİK KUVVET ARA SOKAKLARDA BEKLİYOR

Hükümet aleyhine slogan atan topluluğun eylemi sürerken, İzmir Emniyeti de TOMA'lar ve çevik kuvvet polisleri ile önlem aldı. Ancak çevik kuvvet ekibi göstericilerle karşı karşıya gelmemek için ara sokakta bekledi. Bu arada meydanın etrafında dönerek yürüyüş yapan eylemcilerden bazıları, eylemler sırasında başından kurşunla vurularak ölen Ethem Sarısülük'ün fotoğrafını TOMA'ların içnideki polislere doğru gösterdi. Topluluğun eylemi sürüyor. (DHA/Taylan Yıldırım- Cihan Durak- Yusuf Yavuz)