İzmir'de Gezi tutuklamalarına tepki

İzmir'de Gezi tutuklamalarına tepki
İzmir'de Gezi tutuklamalarına tepki
İzmir'de, Gezi Parkı olayları ile ilgili tutuklamalara tepki için 2 bin kişi protesto yürüyüşü düzenledi. Konak Meydanı'nda son bulan yürüyüş sonrası yapılan forumda her akşam etkinliğin aynı saatte ve yerde tekrarlanması kararı alındı.

İZMİR - 'Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam' platformunun çağrısı üzerine kentin çeşitli il ve ilçelerinden hareket eden yaklaşık 2 bin kişi, bugün saat 22.00 sıralarında Alsancak Semti Gündoğdu Meydanı'nda biraraya geldi. Kıbrıs Şehitleri'nden Talatpaşa'ya oradan da Cumhuriyet Bulvarını'na çıkan göstericiler yolu trafiğe kapatarak Konak Meydanı'na sloganlar eşliğinde yürüdü. Konak Meydanı'na gelen göstericileri burada 4 TOMA aracı ile çevik kuvvet ve sivil polis ekipleri karşıladı. 

FORUM YAPILDI 
Hükümet Konağı ve Tarihi Saat Kulesi arasındaki kısmını dolduran eylemcilere polis müdahale etmedi. Burada görüşlerini dile getiren eylemciler destek bulan fikirleri alkışla onayladı, beğenmedikleri fikirleri de kollarına çarpı yaparak red etti. Forumdan çıkan ortak görüş olarak, eylemciler Konak Meydanı'nda her akşam biraraya geleceklerini belirtti. Tutuklamaları protesto eden, gösterilere katılıp cezaevinde bulunanların serbest kalmasını isteyen protestocular, hükümet aleyhine uzun süre tezahüratta bulundu. Saat 23.00'de göstericiler bulundukları alandan yarın da biraraya gelmek üzere ayrıldı. (Kadir ÖZEN / DHA)