İzmir'de heykel taciz etmişler

İzmir'deki parklarda bulunan heykeller tahrip edilip boyanıyor derken, durumun bununla sınırlı kalmadığı, çıplak figürlü kadın heykellerinin cinsel tacize uğradıkları da ileri sürüldü.

İZMİR - İzmir'deki parklarda bulunan heykeller tahrip edilip boyanıyor derken, durumun bununla sınırlı kalmadığı, çıplak figürlü kadın heykellerinin cinsel tacize uğradıkları da ileri sürüldü. Hatay'da oturan Hasan Çobanoğlu, Türk Kadınlar Birliği Parkı'ndaki balerin heykeline, alkollü bazı kişilerin tacizde bulunduğunu, engel olmak istediklerinde tehdit edildiklerini söyledi.
Yine Hatay'da oturan Ömer Alkalaycıoğlu da özellikle hava karardıktan sonra gelen bazı kişilerin, heykellere sarıldıklarına, öptüklerine tanık olduğunu anlattı.
Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ da, heykellere yapılan bu çirkin saldılardan kendilerinin de rahatsız olduğunu belirtti. Heykellere yapılan saldırıların yalnızca Konak'ta değil, bütün İzmir'de görüldüğünü de söyleyen Belediye Başkanı Tunçağ, "Fevkalade rahatsızlık verici bir durum. Bu duruma bütün İzmirlilerin duyarlı olması gerekir. Sorunlarımızı el ele vererek çözebiliriz" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7505477505470

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.