İzmir'de iki grup arasında gerginlik

İzmir'de iki grup arasında gerginlik
İzmir'de iki grup arasında gerginlik
Sözde Ermeni soykırımını anmak için toplanan grup ile karşıt görüşü savunan HKP'liler arasında arbede yaşandı

İZMİR - İzmir'de, sözde Ermeni soykırımını anmak için toplanan grup ile karşıt görüşü savunan Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) üyeleri arasında kısa süreli arbede yaşandı.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının organizasyonunda Kültürpark Fuar Alanı'nın 9 Eylül kapısı önünde toplanan grup, "24 Nisan 1915 soykırımını unutma" yazılı pankart açtı, slogan attı.

‘ERMENİ SOYKIRIMI YALAN’

Fuar kapısının diğer tarafında toplanan HKP'liler de "Ermeni soykırımı yalanı" yazılı pankart açtı.

Grup üyelerinin karşılıklı sözlü sataşmaları sonrası kısa süreli arbede yaşandı. Araya giren çevik kuvvet ekipleri grupları ayırdı.

Gözaltına alınanın olmadığı olay sonrası gruplar dağıldı.(aa)


  http://www.radikal.com.tr/1130971113097121

  YORUMLAR
  (21 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yeni sevre karşı yaşasın 2. kurtuluş savaşımız - yaşar ali avcu

  ermeni sorunu nedir diye sorulsa eminim birinci emperyalist evren savaşından haberleri olmadığı ortaya çıkacaktır.

  YAZIK - réwing

  Radikal gazetesi gittikçe kendimi nasıl okunmaz kılarım yolunda ilerliyor. Yolunuz açık olsun ne diyelim.Az farkınız kaldı yakında Sözcüye rakip olursunuz bu gidişle taraf tutmaya tam gaz gazeteciliği

  Iki tarafli bakin! - frantic82

  Simdi bu gosteriye tepki gosterenlere kizanlari anlayamiyorum ! Bu ara herkesi fasist ilan etmek moda oldu, ulkeni sev fasit ol, ne ala dunya!) Turkiyede boyle bir pankart acarsan bunun tek bir ismi var propanganda, zorla dayak yiyip gundeme gelmeye calismak denir. Git Ermenistanda Azeri soykirimi diye bir pankart ac bakalim neler oluyor... Hatta Turkiyede degil tum dunya ulkelerinde boyledir! 1.5 - 3 milyon ermeni katledildi deniyor. 3 milyon kisi olmus, nerde kardesim bu kanitlar??? Neden Ermenistan ortak bir komisyon kurup arsatirmaktan kaciyor? Bu olaylari korukleyen kisiler yakin zamanda ki Azeri soykiriminin hesabini versinler once... Sonra insanlik dersini versinler...

  Sözde gazetecilik - Pe@ce

  Radikal'in konu dönüp dolaşıp ERMENİ SOYKIRIMI'na gelince maalesef pek de radikalleşemediği; örneklerine sıkça rastladığımız "sözde gazetecilik" görevini yerine getirdiği görülüyor.

  Alice harikalar diyarinda.. - caglarkarademir

  sozde ermeni katliami ne demek? Bir kere anlam bozuklugu var, ikincisi Hurriyet Cumhuriyet ve Sabah bir haber servis sekli. Ama en korkuncu ise boyle bir katliam var ve inkari artik mumkun degildir. Yeter artik!

  radikal'den vazgeçmek - ceran_m

  Bu kaçıncı hayal kırıklığı bilmiyorum ama ben radikal'den yine de vazgeçmek istemiyorum. Bu haberi bu şekilde yazan bulunsun, uyarılsın, bir şey yapılsın ve okuyucular bilgilendirilsin. Bu haber bizim Radikal'den beklentilerimize karşı saygısızlıktır.

  lütfen - eurofaishon

  ana akım medyanın yancılığı ile 'barış'ı yanyana götüremezsiniz 'sözde' demokrat olursunuz o zaman işte.