İzmir'de inşaat iskesinden düşen kişi öldü

İzmir'de inşaat iskesinden düşen kişi öldü
İzmir'de inşaat iskesinden düşen kişi öldü
Cumhuriyet Mahallesi Mimar Sinan Caddesi'nde bir inşaatta kalıp işi yaptığı belirtilen Orhan Demir (37), iskelenin çökmesi sonucu yaklaşık 15 metre yükseklikten düştü. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri, Demir'in hayatını kaybettiğini belirledi.

RADİKAL - İzmir'in Çiğli ilçesinde, inşaat iskelesinden düşen kişi hayatını kaybetti. Cumhuriyet Mahallesi Mimar Sinan Caddesi'nde bir inşaatta kalıp işi yaptığı belirtilen Orhan Demir (37), iskelenin çökmesi sonucu yaklaşık 15 metre yükseklikten düştü. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri, Demir'in hayatını kaybettiğini belirledi.

Evli ve 3 çocuk babası olduğu öğrenilen Demir'in cenazesi, savcılık incelemesinin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.
Olay yerine gelen Demir'in yakınları ile arkadaşları uzun süre gözyaşı döktü.

Selahattin Korkmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, kazanın meydana geldiği inşaatta usta başı olarak çalıştığını, başka bir kurumda görevli kayınbiraderi Orhan Demir'in sabah kendisini ziyaret etmek için yerine geldiğini iddia etti.

Demir'in ziyaretine geldiği sırada inşaatta olmadığını öne süren Korkmaz, "Beni bulamayınca da beklemeye başlamış. En son onu elinde bir tahtayla inşaatın üstünde görmüşler. Ben olayın nasıl olduğunu bilmiyorum" diye konuştu.
AA