İzmir'de Lozan Kapısı ateşe verildi

İzmir'de Lozan Kapısı ateşe verildi
İzmir'de Lozan Kapısı ateşe verildi
İzmir'de Gezi Parkı eylemlerine destek veren bir grup, Kültürpark Fuar Kapısı'ndaki plastik bilet gişelerini yerinden söküp ateşe verdi.

Gündoğdu Meydanı'nındaki protestoculardan ayrılan bir grup Lozan Meydanı'na yürüyüşe geçti. Göstericiler Lozan Meydanı'na geldiklerinde Kültürpark Fuar Kapısı'ndaki plastik bilet gişelerini yerinden söküp ateşe verdi.

Bu arada kapının her iki tarafındaki direklerden biri de tutuştu.

Burada eski Belediye Başkanı Ahmet Piriştina'nın dev resminin bulunduğu tabelanın yakılmasını bazı göstericiler engelledi. Bu sırada bir gösterici de mobesa kamerasının bulunduğu direğe tırmanıp kameraların yönünü değiştirdi. Yangını söndürmeye gelen itfaiye aracını da taşlayan göstericiler, itfaiyenin müdahale etmesini engelledi.

Göstericiler Lozan Meydanı'nda barikat oluştururken polisin müdahale etmediği görüldü. Gösteriler, Göztepe, Buca, Çiğli, Karşıyaka , Karabağlar, Bornova'da geç saatlere kadar devam etti. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113618211361824

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Dikkat! - yazarın sonu

  Polisin alanlardan kontrollü olarak geri çekilmesi ile beraber İçişleri bir starteji geliştirerek sivil olarak polisi eylemcilerin arasına saldı. Olayları provake etmek suretiyle, halk desteği sağlanmaması amacıyla yapılanlar, Protesto gösterilerini karalama planının bir parçasıdır. Ayrıca Marjinal grupların içinde öteden beri varolan MİT mensupları taşkınlığı kendi gruplarına yaymaktadır. Söz konusu durumda AkGençlik gibi devlet dışı yapıların eylemci grupların arasına girerek olayları tahrik etmesi ve eylemi Vatandaşın gönlünde sonlandırması beklenmektedir. Lütfen sağduyulu olun Provake etmeye çalışan kişi ve yapıları kendi aranızda deşifre edin.

  Eylemci Değil - turkererol

  Ortalığı yıkıp, yakanlar eylemci veya eyleme destek verenler değildir.. Ülkeyi kaosa sürüklemek isteyen provokatörler, bölücüler ve olayı eylemcilerin üstüne yıkmaya çalışan polislerdir.. Lütfen haberleri doğru yansıtalım.. En azından doğru bilgiye erişemiyorsanız dahi "iddia edilen" şeklinde ifade edin. Saygılar.

  Lütfen kanıtlarla doğrulayın.. - Guardinal

  Haberi doğrulayan kanıtları da istiyoruz, çünkü olayın sivil polis tarafından yapıldığını ve polisin uzunca bir süre yangının sönmesi için hiç bir çaba göstermediğini doğrulayan pek çok kaynak söz konusu.

  izmir'e ne yapıyorsunuz? - ceren

  Biz İzmir'de aramızda pek çok provoke edici kimselerle direnmeye çalışıyoruz. Elinde sopalarla görüntülenen sivil polis-ak gençliği (kimler olduğu henüz bilinmiyor)özellikle gece saatlerinde görünür oluyorlar. İzmir'deki bugün yapılan eylemde defalarca sağduyu çağrısı yapıldı ve direnişçiler izin verilen Gündoğdu meydanındaydı. Bu alan zaten polis ablukası altındaydı. Bizim kentimizi yıkmaya adadılar kendilerini kim olduklarını bilmediğimiz ama tahmin ettiklerimiz. Ne İzmir ne de İzmirli bunu hak etmiyor! Bizi duyun!