İzmir'de Maliye çalışanları, çalışma koşullarını protesto etti

İzmir'de Maliye çalışanları, çalışma koşullarını protesto etti
İzmir'de Maliye çalışanları, çalışma koşullarını protesto etti
İzmir'de, Büro Emekçileri Sendikası üyeleri, görevli oldukları vergi daireleri önünde, çalışma koşullarını protesto için basın açıklaması yaptı.

İzmir 'deki tüm vergi daireleri önünde aynı saatte basın açıklaması yapıldı. Basmane vergi dairesi çalışanları da, kendi binalarının önünde açıklama yaptı.

Burada toplanan çalışanlar adına BES Şube Başkanı Selma Şen açıklama yaptı. Her türlü ayrımcılığa karşı alanlarda olduklarını söyleyen Şen, "Ücret adaletsizliğine, istihdam belirsizliğine, itibarsızlaştırmalara, rotasyon dayatmalarına, bir bütün halindeki tasfiye politikalarına karşı alanlardayız. Son 10 yıllık süreçte, gelir gider, uzman olan olmayan, eski, yeni, merkez, taşra gibi ayrıştırıcı politikalarda karşı ortak taleplerimizle omuz omuza kol kola alanlardayız" dedi ve ekledi: " Siyasi iktidarı ve maliyeyi göreve çağırıyor. Taleplerimizin gereğini yerine getirmeye davet ediyoruz. Aksi halde eylem ve etkinlikler dışında, siyasi iktidara sandık mesajımızı vereceğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz. Taleplerimiz karşılanıncaya kadar da mücadelemiz sürecek."
DHA-Taylan YILDIRIM


  ETİKETLER:

  İzmir

  ,

  Vergi

  ,

  kol

  ,

  Eylem

  ,

  siyasi

  ,

  açıklama

  ,

  Karşı