İzmir'de sanayi sitesinde yangın

İzmir'de sanayi sitesinde yangın
İzmir'de sanayi sitesinde yangın
Buca İlçesi'nde otluk alanda başlayan ve 6. Sanayi Sitesi'ne sıçrayan yangında çok araç ve iş yeri hasar gördü. Trafik yoğunluğu nedeniyle geç müdahale edildiği ileri sürülen yangın yaklaşık bir saat sonra kontrol altına alınabildi.

RADİKAL-  İzmir 'in Buca ilçesinde otluk alanda başlayan yangının 6. Sanayi Sitesi'ne sıçraması üzerine çok sayıda araç ve yeri hasar gördü. İzmir 6. Sanayi Sitesi'nin yakınındaki otluk alanda çıkan yangın kısa sürede büyüdü. Bir süre sonra sanayi sitesine de sıçrayan yangında iş yerleri ve tamir için getirilen araçları da alevler sardı.

Bazı LPG'li araçlarda patlamaların meydana geldiği yangın nedeniyle bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ekiplerin yaklaşık 1 saat süren uğraşısı sonucu kontrol altına alınabilen yangında, tamirhanelerdeki çok sayıda araç ile 5 iş yerinde hasar meydana geldi.

Söndürme çalışmaları sırasında dumandan etkilenen site personeline ambulanslarda müdahale edildi.

'İTFAİYE GEÇ KALDI' İDDİASI

6. Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu üyesi Suat Demirtaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, bölgede kurulan açık oto pazarı nedeniyle trafik yoğunluğu yaşandığını ve yangın daha siteye sıçramadan haber vermelerine karşın itfaiyenin geciktiğini iddia etti.

Bu gibi acil durumlarda önlem alınması için İzmir Büyükşehir Belediyesine yaptıkları başvurudan sonuç alamadıklarını ileri süren Demirtaş, olayın bu noktaya gelmesinde Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğu bulunduğunu savundu.

Sitenin yönetim kurulu üyelerinden Sami Özdaş da itfaiye ekiplerinin yangına karşı canla başla mücadele ettiğini ancak alışveriş merkezi ve açık oto pazarı nedeniyle oluşan trafik yoğunluğunun kendilerini mağdur ettiğini belirterek, bu soruna bir an önce çözüm bulunmasını istedi.

(AA)