İzmir'de soba 1 can aldı

İzmir'de soba 1 can aldı
İzmir'de soba 1 can aldı
Buca ilçesinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen yaşlı kadın hayatını kaybetti, kocası ise hastaneye kaldırıldı.

RADİKAL - Buca ilçesinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 81 yaşındaki kadın Zebo Acehan hayatını kaybetti, 75 yaşındaki kocası İmdat Acehan ise hastaneye kaldırıldı.

Çamlık Mahallesi 844 Sokak numara 14'te oturan anne ve babasının evine giden Semistan Acehan (58), zile bastığında kapı açılmayınca birinci katın balkon kapısını kırarak içeri girdi. Acehan annesi Zebo'yu yatakta hareketsiz, babası İmdat Acehan'ı ise koltukta fenalaşmış halde buldu.
İhbar üzerine eve gelen sağlık ekiplerince yapılan kontrolde, karbonmonoksit gazından zehirlendiği anlaşılan Zebo Acehan'ın hayatını kaybettiği anlaşıldı. İmdat Acehan ise Tepecik Eğitim ve araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. İmdat Acehan'ın hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.

Anne ve babasının oturduğu eve hergün akşam ve sabah kontrol amaçlı geldiğini ifade eden Semistan Acehan, gazetecilere, böyle bir durumla karşılamaktan korktuğu için annesine elektrikli soba aldığını, dün akşamki ziyaretinde de rüzgar nedeniyle sobayı yakmamalarını isteyerek elektrikli sobayla ısınmalarını tembihlediğini söyledi.

Zebo Acehan'ın cesedi savcılık incelemesinin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na götürüldü.
AA