İzmir'de son durum: Deniz 75 cm yükseldi!

İzmir'de son durum: Deniz 75 cm yükseldi!
İzmir'de son durum: Deniz 75 cm yükseldi!
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü'nün, 1. Kordon Pasaport mevkisinde kurduğu meteoroloji ve akım istasyonu, 06.00 ile 10.30 saatleri arasında deniz suyunun 75 santimetre yükseldiğini belirledi

 

İZMİR - İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü’nün, 1. Kordon Pasaport mevkisinde kurduğu meteoroloji ve akım istasyonu, 06.00 ile 10.30 saatleri arasında deniz suyunun 75 santimetre yükseldiğini belirledi. Denizin kabarması, derelerin taşıdığı suyun geri tepmesine yol açtı ve şehrin çeşitli bölgelerinde su baskınları yaşandı. Belediye ekipleri, gece başlayan ve aralıksız devam eden yağışın doğurduğu sel baskınlarına karşı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. İZSU, İtfaiye Daire Başkanlığı, Fen İşleri ve İZBETON'a bağlı ekipler 670 personel, 192 araç, 92 motopomp, 42 iş makinesi, 18 kamyon, 19 iş makinesi, 5 vinç, 4 vinçli kamyon, 29 kanal aracı ve 24 çekiciyle kritik noktalarda aralıksız çalışıyor. Çalışmalarda, İZSU’ya kanal temizleme hizmeti veren müteahhitlerin ekipmanları da kullanılıyor. (CİHAN)

 

Sağanak yağış İzmir'i felç etti: Evleri su bastı, trafik durdu, internet kesildi,

İzmir'de yağmur hayatı felç etti
 
Melih Gökçek'ten İzmir tweetleri


  http://www.radikal.com.tr/116276911627693

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ANKARA... İYİ SEÇİM. - Kuzeyebakış

  İstanbul'un, İzmir'in, Bursa'nın ve birçok deniz kentimizin Ankara'yla güzellik konusunda kıyaslama kabul etmeyeceği malum. Ancak, bu güzellik kıyaslaması bir yana, iklim ve coğrafya olarak Ankara'nın avantajları bu kentlerden kat be kat üstündür. Atatürk'ün başkent seçiminde "Anadolu'nun ortasına daha yakın, daha güvenlikli" gibi nedenlerle bu seçimi yaptığı biliniyor. Dahiliğini burada da görmek mümkün. Deniz, güneş ve mehtap güzel de, rüzgâr, fırtına, sel, yağmur, nem, yakıcı güneş gibi kriterleri ele aldığımızda Ankara'nın en yaşanılır kent olduğu düşüncesindeyim. Kışı kış, baharları bahar, yazı yaz gibi bir kent Ankara.

  Varsın Yükselsin - cyclist

  Başımızda AKP'den bir yobaz olacağına varsın deniz suyu yükselsin. Ne olur?

  biri - mona_noyan

  bu durum hakkında şuursuz açıklamalar yapan birine şunu sorsun "Ankara'da deniz kaç cm yükseldi?" Coğrafyanın getirilerini bilmez çevresinde akan akarsu yoktur yağmurda kenti kuru kaldı diye laf eder ve bu adam kendini belediye başkanı sanır. Evet evet Melih beyefendiden (efendi dediğime aldanmayın) bahsediyorum.