İzmir'de vahşet: 'Balayı'nda döverek öldürdü

İzmir'de vahşet: 'Balayı'nda döverek öldürdü
İzmir'de vahşet: 'Balayı'nda döverek öldürdü
Karşıyaka'da 19 yaşındaki genç kız, henüz iki aylık kocası ve kayınpederi tarafından konkunç şekilde dövüldükten sonra acil servise terk edildi. Genç kadın kurtarılamazken, zanlı ve ailesi gözaltına alındı.

İZMİR - Karşıyaka'da, iki ay önce evlenen 19 yaşındaki Pınar Y., henüz bilinmeyen bir nedenle eşi Mehmet Y. ve kayınpederi Samet Y. tarafından dövülüp, işkence yapıldıktan sonra hastaneye terk edildi. Morluk içindeki vücuduna kızgın ütü basıldığı da ileri sürülen genç kadın , çabalara rağmen kurtarılamadı. Olayla ilgili olarak Pınar Y.'yi hastaneye bırakıp kaçtıkları belirtilen kocası ve kayınpederi aranmaya başlandı. 

Olay, bugün saat 04.00 sırlarında 1844/17 sokak 5 numaradaki apartamın 4'üncü katında meydana geldi. Henüz iki ay önce mutluluk hayalleri kurarak dolmuş şoförü 28 yaşındaki Mehmet Y. ile hayatını birleştiren 19 yaşındaki Pınar Y. , eşinden ve eşinin ailesinden şiddet görmeye başladı. Evlendiği günden beri eşinin şiddet uyguladığı öne sürülen Pınar Y., son olarak dün gece de henüz bilinmeyen bir nedenle tartıştığı eşi tarafından dövüldü. İddiaya göre kayınpederi 56 yaşındaki Samet Y.'nin de müdahale edip dövdüğü Pınar, baygınlık geçirdi. 


HASTANEYE TERK EDİLDİ
Yumruk darbeleri sonrasında kendisinden geçen Pınar Y., çabalara rağmen evde kendisine gelmeyince eşi Mehmet Y. tarafından, yakındaki Medical Park Hastanesi'ne götürüldü. Pınar'ın acil servise alınmasının ardından ise, katil koca kaçarak kayıplara karıştı. Gördükleri karşısında şaşkına dönen doktorların çabalarına rağmen Pınar hayatını kaybetti. Yapılan ilk incelemede, tamamı morluk içinde olan vücuduna kızgın ütüyle de basılarak işkence yapıldığı ileri sürülen genç kadının hayatını kaybetmesinin ardından polis harakete geçti. 


ZANLI VE AİLESİ GÖZALTINDA
Pınar'ı hastaneye terk eden kocasının, 35 KCY 27 plakalı otomobille kaçtığı saptandı. Polisin, evlerinde bulamadığı katil zanlısı koca ve babası daha sonra polis tarafından yakalandı. Öldürülen genç kadının kayınvalidesi ve görümcesi de gözaltına alındı.


DHA