@ismailsaymaz

İzmir'de, yasal dergiye 'terör örgütü' operasyonu

İzmir'de, yasal dergiye 'terör örgütü' operasyonu
İzmir'de, yasal dergiye 'terör örgütü' operasyonu

arşiv

İzmir 2 No'lu Hakimliğin bu sabah 14 kişi hakkında verdiği arama ve gözaltı kararında, Köz adlı haftalık yasal derginin de "terörist örgüt" sayıldığı ortaya çıktı.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

İzmir’de Gezi Parkı gösterileri sonrası başlatılan örgüt operasyonları sürüyor. Bugün Marksist Leninist Komünist Partisi (MKLP) adına açık alanda faaliyet gösterdiği iddia edilen Ezilenlerin Sosyalist Partisi, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu ve Sosyalist Kadın Meclisi üyeleri ile Türkiye KOmünist Emek Partisi/Leninist’e (TKEP/L) bağlı çalıştıkları iddia edilen Mücadele Birliği Platformu, Devrimci Öğrenciler Birliği ve Devrimci İşçi Birliği Komitesi üyeleri gözaltına alındı.

Bu kuruluşların yanı sıra, Köz adlı yasal derginin de “Komünist Parti Yolu” adlı bir “terör örgütüne” bağlı olduğu iddia edildi. Öte yandan evrakta, şüphelilerin “özellikle sosyal medya ve internet üzerindeki tespitler, kollukça yapılan çalışmalar ve kamera görüntülerine” dayandırıldı.

TAŞ ATARKEN ÇEKİLMİŞ RESİM ÖRGÜTE DELİL OLDU
Bu arada dün de İzmir’de 13 kişi tutuklandı, bir kişi de serbest bırakıldı. Şüpheliler Devrimci Sosyalist İşçi Hareketi, TKP/ML-Konferans ve MKP üyesi olmakla suçlanırken, tek delil olarak, taş atarken çekildiği iddia edilen fotoğraflar oldu. Tutuklananlardan C.B.Ç., belediyede işçi olarak çalıştığını, sendikasının çağrısı üzerine eşi ve kızıyla katıldığı yürüyüşte yoğun bir gaza maruz kaldığını belirterek, şunları söyledi:

“31 Mayıs’ta İstanbul ’daki Gezi Parkı ile ilgili eylem ve protestoları duyuncu bir vatandaş olarak 1 Haziran’da eşimi ve kızımı alarak eylemcilerin toplandığı alana sendikamla gittim. Gündoğdu Meydanı‘ndan KESK ve DİSK’in de çağrısı ile Basmane’ye doğru AKP binasına yürüşü başladı. Ortalık bir anda karıştı, topluluğa müdahale başladı. Dağılın uyarısı var mıydı, bilmiyorum. Gazdan etkilenmemek için maske taktım. Eşim ve çocuğumla ilgilendim. Bizlere yönelik bu ağır müdahale nedeniyle sinirlenip yerde ne bulduysam TOMA’lara doğru fırlatmaya başladım. Ertesi günü tekrar alana gittim. Bunun dışında yine bir kez daha sendika ile yürüdüm ancak kesinlikle bir kamu malına ve çevredeki işyerlerine veya görevlilere yönelik bir zarar vermem olmadı. Hatta bir kısım eylemcilerin direklerdeki çöp kovalarına yönelik zarar verme eylemlerini engellemeye çalıştım. Zira ben de bir belediye işçisiyim.”


  http://www.radikal.com.tr/113892311389235

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Polis ne yapsın ? - alisever01

  Bu kadar kalabalık toplanmış polise taş atıyor, polis ne yapsın be kardeşim, biraz insaf, polis bu halkın çocuğu, yapmayın lütfen.

  yazıklar olsun - jooma

  ethem sarısülük ü öldüren polisi nefsi müdafa diye serbest bırak. sonra gel mazlum insanlara demir yumrukla vur. bu mu adalet anlayışınız kendi kendinizi bitiriyorsunuz bu ülkede hiç bir vatandaşın yargıya güveni kalmadı.

  Adalete bak! - hermevsim

  Peki tüm Dünya'nın gözü önünde insanlara şiddet uygulayan polisi ve şiddeti uygulattıranı kim gözaltına alacak? Şimdi bu hukuk sistemi meşru mu?

  Adım adım. - ganjml

  Cadı avı başlatılmıştır,herzaman olduğu gibi ilk saldırı düzmece iddialarla sosyalistlere yapılmıştır;ama hesap edemedikleri şey artık kayda değer bir demokratik kamuoyu var ve herşeyi sorguluyorlar.

  BU ÜLKEDE - pispor

  son yıllarda puşi takan kürt terörist elinde taş olan polise taş atan terörist elinde sirke şişesi olana Molotof atan terörist ağacı koruyan yada ağaçlara çıkanada çapulcu terörist duran adama terörist yani ne yaparsak yapalım padişah sultan hazretlerinin buyruğuna uymayan her kes teröristir ceza mahkemeleri bunu böyle biliyor böyle emir ve buyrukları yerine getiriyor