İzmir'deki bomba esrarını koruyor

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü yetkilileri, önceki gün İzmir'in Bornova semtinde patlamasına dakikalar kala etkisiz hale getirilen bomba üzerindeki incelemelerini dün de sürdürdü.

İZMİR - Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü yetkilileri, önceki gün İzmir'in Bornova semtinde patlamasına dakikalar kala etkisiz hale getirilen bomba üzerindeki incelemelerini dün de sürdürdü. Askeri servis araçlarını hedef aldığı tahmin edilen bombada kullanılan 30 kiloluk patlayıcıysa esrarını koruyor. Polis yetkilileri 'kimyasal bir toz' dedikleri malzemeye İzmir'de ilk kez rastlanıldığını ve ne olduğunun henüz anlaşılamadığını söyledi.
Sac bir kutu içine konulup çöp konteynırının yanına bırakılan patlayıcı, hurdacı F.Y. sayesinde tesadüfen patlamadan bulunmuştu. Kutuyu alıp 10 kilometre ötedeki deposuna götüren F.Y içinde bomba düzeneğini görünce, hemen polise haber verdi. Bomba imha ekipleri içinde 30 kilo patlayıcı madde, beş fünye, bir saatli bir de telsizli bomba düzeneği ve tesiri artırmak için konulmuş mutfak tüpü bulunan bombayı, üç saatlik uğraşı sonucunda patlamasına dakikalar kala etkisiz hale getirmişti.