İzmir'deki krizi CHP lideri çözdü

İzmir'deki krizi CHP lideri çözdü
İzmir'deki krizi CHP lideri çözdü
CHP İzmir İl Başkanlığı'nda yaşanan işgal CHP liderinin devreye girmesiyle sona erdi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İl Başkanı Bedri Serter, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve CHP İzmir Milletvekili Musa Çam ile yaptığı toplantı sonrası Danıştay'ın nihai karar verinceye kadar yıkım ya da tahliye yapılmaması yolunda karar alındı.

İzmir'in Urla İlçesi Balıklıova Mahallesi'ndeki evlerinin, kıyı kanununa göre kaçak olduğu gerekçesiyle yıkılmak istenmesi üzerine CHP İl binasını işgal eden 74 ev sahibi, protestolarını üçüncü günün sonunda bitirdi.

 

Durumu öğrenen CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP İl Başkanı Bedri Serter'i Ankara'ya çağırdığı öğrenildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve CHP İzmir Milletvekili Musa Çam'ın da katıldığı toplantıda Danıştay'ın nihai karar verinceye kadar yıkım ya da tahliye yapılmaması yolunda karar alındı.

 

Bunun üzerine İzmir'e dönen Musa Çam kararı protestocuları iletti. Bunun üzerine üç gündür devam eden işgal ve eyleme son verildi.

DHA