İzmir'in göbeğinde çırılçıplak denizde

Konak ilçesinin Göztepe semtinde üniversite öğrencisi 25 yaşındaki D.Ö., doğum gününü kutlamak için çırılçıplak denize girdi.

İZMİR - Konak ilçesinin Göztepe semtinde üniversite öğrencisi 25 yaşındaki D.Ö., doğum gününü kutlamak için çırılçıplak denize girdi.
Önceki gün saat 00.15 sıralarında Göztepe'nin Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'ndaki Vali Konağı'nın karşısına gelen Ege Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümü 4. sınıf öğrencisi D.Ö. doğum gününü, arkadaşı G.D.O. (27) ile birlikte sahil kenarında alkol alarak kutladı. D.Ö.bir süre sonra üzerindeki kıyafetleri çıkararak çırılçıplak denize girdi. Çevredeki vatandaşlar genç kızın intihar etmek istediğini zannederek durumu polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen polislerle bir süre tartışan D.Ö, elbiselerini giymemek için direndi. Bir süre sonra polisler genç kızı ikna ederek elbiselerini giydirdi.
Polislerin neden çırılçıplak denize girdin sorusuna genç kız, "Siz üstünüzdeki elbiseler olmadan insan değil misiniz? Bir insanın elbiselerini çıkarması bu kadar mı sorun olur? Siz normal düşünemiyorsunuz. Ben özgürüm" cevabını verdi.
D.Ö., doğum gününü kutlamak için soyunup denize girdiğini söyledi. Arkadaşı ile birlikte ekip otosuyla Güzelyalı Polis Karakolu'na götürülen D.Ö. nöbetçi savcının talimatıyla polisler tarafından ekip otosuyla evine gönderildi.