İzmir'in projesi Yunanistan'da

Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği'nce düzenlenen 'Uyuşturucuya Alışma Katilinle Tanışma' adlı proje uluslararası nitelik kazandı.

İZMİR - Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği'nce düzenlenen 'Uyuşturucuya Alışma Katilinle Tanışma' adlı proje uluslararası nitelik kazandı. Türkiye'de tüm camilerde dağıtılan CD, Yunanistan'daki kiliselerde de dağıtılacak.
Derneğin İzmir şubesi tarafından geçen yıl ilk ve ortaöğretim çağındaki çocuklara yönelik yürütülmeye başlanan proje, Türkiye'nin ardından Yunanistan'da uygulanmaya başlandı. Projenin tanıtımı için Yunanistan'a giden dernek başkanı Ümran Baradan, çalışmanın yakında İtalya'da da uygulanacağını söyledi. Projenin fikrinin geçen 3 Ağustos'ta ölen ünlü İzmirli gazeteci İsmail Sivri'den çıktığını anlatan Baradan, şöyle dedi:
"Çocukların uyuşturucu konusunda bilinçlenmesi için hazırladığımız 100 bin CD okullarda, pazar yerlerinde, tren istasyonlarında ücretsiz olarak dağıtıldı. Ardından CD'lerin camilerde dağıtılmasını önerdik. Kabul edildi. 50 bin CD daha bastırıp camilere dağıttık. Bizim bu projemizi derneğin Yunanistan'daki örgütü duymuş. Yunanistan Kiliseler Birliği CD'lerin aynısı Yunanca'ya çevirip pazar günleri kiliselerde dağıtacak."