İzmir'in senet çetesine darbe

İzmir, Bergama ve Kuşadası'nda kendilerini polis olarak tanıtarak kaçırdıkları üç işadamına zorla senet imzalatıp para almakla suçlanan çetenin 13 üyesi yakalandı.

İZMİR - İzmir, Bergama ve Kuşadası'nda kendilerini polis olarak tanıtarak kaçırdıkları üç işadamına zorla senet imzalatıp para almakla suçlanan çetenin 13 üyesi yakalandı. Aranan Rıfat ve Nail Böke kardeşlerin, yakalananlar arasında bulunan ve çete kurmak suçundan kesinleşmiş hapis cezası olan Doğan Pandur'u kaçırarak haraç toplama işinde kullanıldığı iddia edildi.
İzmir'in Bergama ilçesinde işadamı F.D., 2004'te otomobilinin gasp edildiği, tartaklanarak kendisinden 100 bin YTL (100 milyar lira) haraç istendiği şikâyetiyle polise gitti. Polis, çetenin İzmirli bir işadamı ile Kuşadası'nda oturan işadamı M.A.'yı da haraç için kaçırmaya çalıştığını saptadı. Operasyona başlayan polis 13 kişiyi gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan Eyüp Cilasin, Murat Yenice, Ömür Akçöz, Mehmet Olaş, Doğan Pandur ve Mevlüt Çeli tutuklanırken, diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.