İzmit'te 14 aracı yakan kundakçı yakalandı

İzmit'te 14 aracı yakan kundakçı yakalandı
İzmit'te 14 aracı yakan kundakçı yakalandı
İzmit'te park halindeki araçları yakan Mustafa Y. suçüstü yakalandı. Şüphelinin geçen yıl da İzmit Kent Ormanı'ndaki kulübeyi ateşe verip 10 hektarlık orman alanını da tahrip ettiği iddiasıyla gözaltına alındığı ortaya çıktı.

RADİKAL - İzmit'te 5 günde geceleri çeşitli semtlerde 14 aracı kundaklayan 28 yaşındaki Mustafa Y. suçüstü yakalandı. Şüphelinin geçen yıl da İzmit Kent Ormanı'ndaki kulübeyi ateşe verip 10 hektarlık orman alanını da tahrip ettiği iddiasıyla yakalandığı, ancak denetimli serbestlikle salıverildiği anlaşıldı. 

İzmit'te Bekirdere Mahallesi'nde pazartesi günü sabaha karşı araçların yakılmasıyla başlayan kundaklama olayları, daha sonra 28 Haziran'a kadar Kadıköy, Tavşantepe ve yeşilova mahalleleri'nde her gece devam etti. bu süre içinde kundaklanan araç sayısı 14'ü bulurken, bir ev de kısmen zarar gördü. 

Kentteki araç sürücülerinin uykularını kaçıran kundaklama olayları üzerine yoğun önlemler alan polis ekipleri, bu sabaha karşı Yeşilova Mahallesi Biberiye Sokak'ta yine bir aracı yakmaya çalışan Mustafa Y.'yi suçüstü yakalandı. Şüphelinin geçen yıl mesire yeri İzmit Kent Ormanı'nda bir kulübeyi yaktığı, bunun sonucunda da yaklaşık 10 hektarlık ormanlık alanın tahribine neden olduğu anlaşıldı. Bu kişinin jandarma tarafından gözaltına alındıktan sonra, sevkedildiği adliyede denetimli serbestlik yasasından yararlanarak serbest bırakıldığı belirlendi.

Mustafa Y. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.
DHA-Mustafa BAĞDİKEN


  ETİKETLER:

  Gece

  ,

  orman

  ,

  jandarma

  ,

  kent

  ,

  Karşı