İzmit'te gezi parkı direnişine destek buluşması erken başladı

İzmit'te gezi parkı direnişine destek buluşması erken başladı
İzmit'te gezi parkı direnişine destek buluşması erken başladı
İstanbul'da polisin dün akşam Taksim Gezi Parkı'na müdahalesine tepki gösteren ve eyleme destek veren İzmitliler, dün akşam Cumhuriyet Parkı'ndaki eylem ardından bu akşam yine aynı meydanda biraraya geldi.

İZMİT - Saat 16.00'da başlayan, çeşitli pankartların yanı sıra Türk bayrakları ve Atatürk posterlerinin açıldığı eyleme katılanların sayısı saatler ilerledikçe arttı.

Cumhuriyet Parkı'nda her akşam genellikle saat 19.00'dan sonra toplanmaya başlayan İzmitliler, bugün birçok kentte olduğu gibi bu buluşmayı saat 16.00'ya aldı. Kadınların oldukça yoğun olduğu görülen buluşmada sık sık polisin Taksik Gezi Parkı'na yaptığı müdehale eleştirildi. ' Hükümet istifa' diye slogan atıldı.

Saatler 17.30'u gösterdiğinde kalabalığın daha da arttığı gözlenirken protesto eyleminin gençekleştirildiği alanın çevresinde sadece sivil polislerin bulunduğu gözlendi. Sabaha karşı saat 03.30'a kadar Cumhuriyet Parkı'nda kalan ve polisin protesto yürüyüşüne karşı kentin belirti noktalarında Tomalarla da önlem aldığı İzmit'te, kalabalığın bu akşam kaça kadar kalacağı veya kent içinde yürüyüş yapıp yapmayacağı bilinmiyor.(DHA)