İzmit'te merdivenler boyanmaktan aşındı!

İzmit'te merdivenler boyanmaktan aşındı!
İzmit'te merdivenler boyanmaktan aşındı!
İzmit'te gece üçüncü kez farklı renklerde boyanan merdivenler, sabah belediye ekipleri tarafından yine griye boyandı!

İZMİT - İstanbul 'da başlayan ve daha sonra yurda yayılan merdivenlerin gökkuşağı renklerine boyanması eylemi, İzmit'te bir inatlaşmaya dönüştü. Ömerağa Mahallesi'ndeki Akçacami Caddesi ile İnönü Caddesi'ni bağlayan merdivenler ve Kemal Paşa Mahallesi Yamaç Sokak'taki merdivenler daha önce iki kez rengarenk boyandı. Belediye ekipleri de bu merdivenleri her defasında griye boyadı. Dün gece bir grup tarafından tekrar gökkuşağı renklerine boyanan merdivenler sabah belediye ekipleri tarafından yine griye boyandı. (Ergün AYAZ/DHA)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Belediye

  ,

  Sabah

  ,

  Gece

  http://www.radikal.com.tr/114942511494257

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - Kharon

  ODTÜ nün ortasına da rengarenk boyalarla Osmanlı Arması yapmak lazım. ee hayat tek renk ten ibaret değildir.

  ... - Kharon

  Her canı isteyen istediği yeri istediği gibi boyayacakmı arkadaş. Bu ne kepazeliktir. Birde marifet zannediyorlar. Allah akıl fikir versin, zor onların durumuda zor.

  hayat tüm renkleriyle güzel.. - sabahattinali

  Hayat tek renkten ibaret değil. sevmek nefretten daha yakın insan olanın kalbine.. hayatın tüm renklerini sevebildiğimiz oranda insanız.

  Bu arada Nevzat Doğan - berkayhür

  Ki kendisi izmit belediye başkanıdır. Çocuk doktoru. Doktorumdu benim de. Sıksık da görür konuşurum. Çok ilginçtir, 5 yaşında bir kızı olan birinin 14 basamaklı bir merdiveni kafaya takmış olması düşündürücü. Bugün merdiven boyuyorlar yarın sesleri daha çok duyulur, böyle çok seslilik bize yaramaz hatta hülooğ diyen bir gücün tesiri altında olduğuna inanıyor merdivenlerin çıktığı yerin "çocuk parkı" olduğunu hatırlamasını umuyorum.

  neden griye boyarsin - keryil

  simdi biliyorum bazilari "herkes istemek zorunda mi" filan diyecek ama bu cok anlamsiz bir cikis. siz her yer gri olsun diye bir tercihte bulundugunuzu hatirliyor musunuz? boyle bir referandum mu yapildi? hayir. gri dunyanin en cansiz renklerinden mi? evet. peki hangi mantikla gri merdivenlerin renkli olmasina karsi cikiyorsunuz o zaman? kaos olurmus. merdivenin renginden ne kaosu olacak arkadas manyak misiniz siz? toplum duzenimizin merdiven rengine mi bagli? gordugum tum renkli merdivenler orijinallerinden daha iyiydi. siz hakikaten bazi merdivenlerin gri beton rengiyken daha iyi gorundugunu mu dusunuyorsunuz, yoksa insanlarin otoriteden bagimsiz hatta ona ragmen kamusal alanda is yapabiliyor olmasinin dehsetiyle mi karsi cikiyorsunuz buna? farkindasiniz degil mi kamu belediye veya merkezi hukumetin unsurlari degil biziz. onlar sadece yonetici.

  Bu iş festivale dönüştürülmeli! - amaurot

  Bence bu merdiven boyama işi bir festivale dönüşmeli! Başta Ankara'nın zevksiz, estetik ve zerafetten yoksun sokaklarına caddelerine, merdivenlerine böyle bir festival gerek! Lakin zihniyet kapkara! Emin olun hem de en acilinden rahatsız olurlar renklerden!

  GÖKKUŞAĞININ TÜM RENKLERİNİ SEVMEK - sabahattinali

  Farklı renklere tahammülsüzlük ırkçı tek tipçi rezillliğin dışa vurumu almanların tek tipleştirme uğruna kendisi gibi olmayanlara yönelik imha utancı hala insanlık utancı olarak belleklerde tazeliğini koruyor. ne yazıkki bizimde tarihimiz çok masum değil 6- 7 eylülde istanbulda azınlıklara yönelik iğrenç saldırı tek renge duyulan sapkınlığın bir sonucu.?Tüm insanların uyum içinde birlikte yaşadıkları ve eşit haklara sahip oldukları demokratik ve özgür bir toplum hayali hiç aklımdan çıkmıyor. Uğrunda yaşadığım ideal bu ama gerekirse bunun için ölmeye de hazırım. diyor nelson mandela insanlar kendilerinden farklı olanlara nefreti doğuştan öğrenmez öğrenir.nefreti öğrenenler sevgiyide öğrenebilir. gökkuşağının tüm renklerini sevebildiğiniz oranda insan kalırsınız.