'İzzet Baysal'dan AB diploması

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (İBÜ), Avrupa Birliği'nde (AB) eğitimin kalitesini artırmak için kurulan Erasmus Programı'na dahil oldu.

BOLU - Abant İzzet Baysal Üniversitesi (İBÜ), Avrupa Birliği'nde (AB) eğitimin kalitesini artırmak için kurulan Erasmus Programı'na dahil oldu.
İBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tekin Babaç, Erasmus Programı'na dahil edilmelerinin mutluluk verici olduğunu söyledi. Bu programla İBÜ ile AB üniversiteleri arasında öğrenci ve akademik personel değişiminin başlayacağını belirten Babaç, başarılı öğrencilerini bu sayede AB ülkelerine gönderebileceklerini ifade etti. Babaç, "Erasmus Programı ile öğrencilerimiz AB üniversitelerinden diploma alabilecek. AB, ayrıca öğrencilerin gönderildiği ülkelerde ihtiyaç duydukları dil öğrenimi masrafının dörtte üçünü karşılayacak. Kalan kısmını da biz vereceğiz. Ödenek çalışması başlatıldı" dedi. Rektör yardımcısı Babaç, Devlet Planlama Teşkilatı'nın da desteklediği programdan, ilk aşamada, 2005'te 45 öğrenciyi yararlandırmayı hedeflediklerini bildirdi.