Jandarmadan kaçtı, kamyona çarptı

Jandarmadan kaçtı, kamyona çarptı
Jandarmadan kaçtı, kamyona çarptı
Jandarmanın 'Dur' ihtarına uymayan ehliyetsiz sürücü yola bariyer olarak park edilen kamyona çarptı. Bir kişi öldü.
ATİLLA ATMACA
KONYA - Ereğli İlçesi'nde jandarmanın ‘Dur’ ihtarına uymayan ehliyetsiz, 38 yaşındaki Aydoğan Torun yönetimindeki otomobil, 4 kilometre ileride yola bariyer olarak yola park edilen kamyona çarptı. Çarpma sonucu otomobilde sıkışan 40 yaşındaki Mehmet Ergüler öldü, 2 kişi yaralandı. Sürücü Aydoğan Torun’un, ehliyeti olmadığı için jandarmanın ‘Dur’ ihtarına uymadığı ve hırsızlıktan 7 sabıka kaydı bulunduğu belirtildi.


Olay, saat 22.00 sıralarında Sazgeçit Köyü yakınlarında meydana geldi. Ereğli'den Karapınar'ın Nasuhpınar Köyü'ne giden Aydoğan Torun'un kullandığı 42 DG 693 plakalı otomobil, yol kontrol çalışması yapan jandarma ekiplerinin ‘Dur’ ihtarına uymadı. Torun, gaza basarak hızla uzaklaştı. Bunun üzerine jandarma ekipleri, yaklaşık 4 kilometre ilerideki akaryakıt istasyonunu önünde aydınlatılmış halde jandarma ait minibüsü ve 38 yaşındaki Yaşar Konya'ya ait 42 YL 104 plakalı kamyonu yola çapraz park ederek bariyer oluşturdu. Önünde bariyer oluştuğunu gören Aydoğan Torun, otomobilini bir jandarma erinin üzerine sürdü. Er, kendini yolun kenarına atarak ezilmekten kurtuldu. Ardından da otomobil, ‘bariyer' olarak park edilen kamyona çarptı. Çarpmanın etkisi ile otomobilde sıkışan çiftçi Mehmet Ergüler öldü. Araçta bulunan Aydoğan Torun ile 47 yaşındaki Mustafa Zeybek de yaralandı. Yaralılar, ambulansla Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Sürücü Aydoğan Torun'un ehliyeti olmadığı için jandarmanın ‘Dur’ ihtarına uuymadığı ve hırsızlıktan 7 sabıka kaydının bulunduğu bildirildi.
Son anda ezilmekten kurtularak yolun kenarına kendini atan adı açıklanmayan jandarma erinin sol kolunun kırıldığı belirtildi. Soruşturma sürüyor.(dha)