Jandarmadan Yarbay Alkan'a mesaj

Jandarmadan Yarbay Alkan'a mesaj
Jandarmadan Yarbay Alkan'a mesaj
Kardeşinin cenazesindeki tepkisiyle ülke gündemine oturan Yarbay Mehmet Alkan hakkında İçişleri Bakanlığı'nca başlatılan soruşturmanın 'usulen' açıldığı ancak kendisine Jandarma Genel Komutanlığı'ndan, "Acısını anlıyoruz, ama bir daha bu şekilde gündeme gelmesin" şeklinde mesaj geldiği öğrenildi.

RADİKAL - Yarbay Mehmet Alkan hakkında başlatılan 'disiplin soruşturması'nın 'usulen olduğu kendisi hakkında bir ihraç kararı beklenmediği belirtildi. Ancak yarbaya Jandarma Genel Komutanlığı’ndan, “Acısını anlıyoruz, ama bir daha bu şekilde gündeme gelmesin” şeklinde mesaj geldiği dile getirildi. Cumhuriyet gazetesine konuşan yer alan habere göre, soruşturma dün öğleden sonra açıldı.
Gün içinde İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk ile Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi'nin değerlendirmelerinin ardından usulen soruşturma açıldı. Askeri hukukçular soruşturmanın kamuoyuna yansımış her olayda olduğu gibi açıldığını belirterek, "Açılmayabilirdi, bu soruşturmadan yarbaya ihraç çıkmaz. En fazla bir uyarı çıkabilir. Çünkü bilinçli yapılmış bir şey ortada yok" değerlendirmesi yaptı.

Yarbay Mehmet Alkan ordudan atılabilir mi?

Akdoğan'dan yarbay Alkan yorumu: Terörün ekmeğine yağ sürmemesi gerekiyor

Bahçeli: Yarbayımız şerefsizlerin gözüne battı

Davutoğlu'ndan 'yarbay' sorusuna: Acıları anlıyoruz ama