Jandarmadan Yarbay Alkan'a mesaj

Jandarmadan Yarbay Alkan'a mesaj
Jandarmadan Yarbay Alkan'a mesaj
Kardeşinin cenazesindeki tepkisiyle ülke gündemine oturan Yarbay Mehmet Alkan hakkında İçişleri Bakanlığı'nca başlatılan soruşturmanın 'usulen' açıldığı ancak kendisine Jandarma Genel Komutanlığı'ndan, "Acısını anlıyoruz, ama bir daha bu şekilde gündeme gelmesin" şeklinde mesaj geldiği öğrenildi.

RADİKAL - Yarbay Mehmet Alkan hakkında başlatılan 'disiplin soruşturması'nın 'usulen olduğu kendisi hakkında bir ihraç kararı beklenmediği belirtildi. Ancak yarbaya Jandarma Genel Komutanlığı’ndan, “Acısını anlıyoruz, ama bir daha bu şekilde gündeme gelmesin” şeklinde mesaj geldiği dile getirildi. Cumhuriyet gazetesine konuşan yer alan habere göre, soruşturma dün öğleden sonra açıldı.
Gün içinde İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk ile Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi'nin değerlendirmelerinin ardından usulen soruşturma açıldı. Askeri hukukçular soruşturmanın kamuoyuna yansımış her olayda olduğu gibi açıldığını belirterek, "Açılmayabilirdi, bu soruşturmadan yarbaya ihraç çıkmaz. En fazla bir uyarı çıkabilir. Çünkü bilinçli yapılmış bir şey ortada yok" değerlendirmesi yaptı.

Yarbay Mehmet Alkan ordudan atılabilir mi?

Akdoğan'dan yarbay Alkan yorumu: Terörün ekmeğine yağ sürmemesi gerekiyor

Bahçeli: Yarbayımız şerefsizlerin gözüne battı

Davutoğlu'ndan 'yarbay' sorusuna: Acıları anlıyoruz ama


  http://www.radikal.com.tr/142201514220153

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gerçekler - Gılgameş

  Gerçeklerin dile getirildiği dilin önemini görünüz. Kendilerinden biri aykırı tepki verince hemen düşman ilan ettiler. Gerçeklerin uyanışı durdurulamaz. Bu dalga gittikçe büyüyecek. İnsanlar yakınlarının canlarının politika malzemesi olmadığını anladılar artık. Ortada ne vatan ne de Sakarya var! Ortada gizlenmesi gereken kirli çamaşırlar var. Bu gizleme işini yapanların ise dilini tutması gerekiyor. Tutamayan düşman ilan ediliyor. Bu kaderi halkına layık görenler seçimlerde inanamayacakları bir yenilgi alacaklar.

  ne gariptir yarbay konusu özellikle çok dillendirildi : - okkes cavus

  yarbay Mehmet Alkan subay olan şehit kardeşinin başında , işin içindeki biri olarak ve çok aklı başında bir insan gayet mantıklı ve her şehidin acısını da içinde duyarak. bu kirli kardeş savaşının bir anda hortlatılması ülkemizde yarbay gibi aklı selim herkesin kafasında bir soru işareti yarattı. birileri bu savaşı bilinçli mi çıkarıyor. bu savaş olmaya bilirdi neden 7 hazirandan sonra bazılarının söylemleri ve barışa bakış açısı değişti ve olaylar patladı... kısa bir zaman diliminde 60 a yakın gariban fakir ayağı yalın halkın çocukları şehit oldular . bu arada görevli subaylarımız da şehit oldular. halktan biri olarak bu subay da acısından haklı bir tepki göstermiş, neden bu kadar üzerine gidildi.... yani şehit sahipleri hiç ses çıkarmasın boyun eğsin birileri şehitlerin başında politika yapsın nutuk atsın. birilerini suçlasın halk ta kuzu gibi amin desin bumu isteniyor. bu yarbaya soruşturma formalitede olsa çok garip çok yanlış üzücü.....

  - şev_baş

  İnsanların acısına bile saygınız yok. Yazık!