Jandarma'ya MİT TIR'ı operasyonu

Jandarma'ya MİT TIR'ı operasyonu
Jandarma'ya MİT TIR'ı operasyonu
Adana'daki MİT TIR'ları ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Ankara ve İstanbul'da bazı askeri noktalara operasyon yapıldı.

RADİKAL-Adana'daki MİT TIR'ları ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Ankara ve İstanbul 'da bazı askeri noktalara operasyon yapıldı. Hürriyet'te yer alan habere göre Ankara ve İstanbul’da jandarma kriminalde görev yapan 10 kişinin, gözaltına alındığı öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, “yasa dışı dinleme, casusluk, özel hayatın gizliliğini ihlal, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak kaydedilmesi, resmi belgede sahtecilik, terör örgütü kurmak, yönetmek, üyesi olmak, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs” iddiasıyla “paralel yapıya” yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, Adana ve Hatay'da Ocak 2014'te MİT'e ait tırların durdurulmasına ilişkin operasyon başlatıldı.

Ankara ve İstanbul’da jandarma kriminalde görev yapan, aralarında üst rütbelilerin de bulunduğu 10 muvazzaf asker gözaltına alındığı öğrenildi.

Milli Savunma Bakanı açıkladı: TSK'da bin kişilik 'paralel yapı' soruşturması