Japon gazetecilere adliye önünde dayak!

Japon gazetecilere adliye önünde dayak!
Japon gazetecilere adliye önünde dayak!
Nevşehir'de öldürülüp, tecavüz edildiği ortaya çıkan Japon turistlerin davasını izlemek amacıyla Adliyeye gelen Japon gazeteciler, zanlının yakınları tarafından darp edildi.

Radikal.com.tr  - Tüm Türkiye dünden beri Nevşehir'de yaşanan vahşeti konuşuyor. Göreme'de Japon turistlere saldırarak birini öldüren ve birini de yaralayan saldırganın, öldürdüğü turiste tecavüz de ettiği ortaya çıkmış, olay her iki ülkede de derin bir yankı uyandırmıştı.

Gözaltına alınan zanlı, “canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, kasten öldürmeye teşebbüs, suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürmek, nitelikli cinsel saldırı , cebir veya şiddet kullanarak kişileri hürriyetinden yoksun kılmak” suçlarından tutuklandı.

Japon turiste öldürdükten sonra tecavüz etmiş

JAPON GAZETECİLERE DARP

Adliyeden çıkarılışı sırasında zanlının yakınları görüntü almaya çalışan Türk ve Japon gazetecilere saldırdı, pet şişe fırlattı. Polisin engellemede yetersiz kaldığı olayda, bazı Japon gazeteciler darp edildi. Sosyal paylaşım sitelerinde hızla yayılan o görüntüler ise oldukça tepki çekmeye devam ediyor.


  http://www.radikal.com.tr/1150460115046023

  YORUMLAR
  (23 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İnsanlığın yüz karası - kojiroh

  İnsanlığın bu kadar ayak altına alındığı bir ülke haline ne zaman geldik?

  Neden... - cenkay

  Gözlerim faltaşı gibi açıldı haberi okuyunca. Ve sordum "Neden?". Neden bu kadar insanlıktan çıkmış bazılarımız. Adam bir turiste tecavüz ediyor ve öldürüyor, japon gazeteciler olayı izlemek için geliyorlar ve katilin yandaşları gazetecilere saldırıyor. Neden? Okulda insan olmayı anlatmamışlar mı?, Anası babası doğruları belletmemiş mi? Genlerinde mi sorun var? Yoksa insanlar "benden olan ne yapsa yeridir" pragmatizmine çok mu tav oldular..

  Son dost devleti de kaybediyor. - Ergun Tok

  Son birkac gundur hadiseleri iyice degerlendirebilmek icin onume bir kagit , kalem koydum. Kagidi ortasindan yukaridan asagi, kalemle ikiye ayirdim. Sol tarafa Erdoganin (AKP nin degil bizzat Erdoganin sahsinin) yaptigi iyi isleri yazdim. Sag tarafa ise yuzune gozune bulastirdiklarini. Bilanco cok feci: ikiye karsi 33 le Erdogan sinifta kaldi. Bu netice sayet Erdoganin begenemedigi Japonyada bir Basbakana ait olsa, coktan “Harakiri” yapmis gitmisti. Kendiliginden gitmeye gonullu olmadigina gore, AKP sayet bir yolunu bulup bu rezaleti basindan atmazsa kendilerinin de sonu olacak.

  yuh ki yuh - ateşiçalmak

  bu olana da bu olana sahip çıkana da bu rezaleti hayvaniliği burdan eleştirenlerin yazdıklarını beğenmeyenlere de yuh yuh...yapan insanlıktan çıkmış..orda gazetecilere saldıran bu rezaleti savunmuş! ve burda yazılanlara ise diyecek şey bulamıyorum...

  Bunları görünce AB'nin bizi almamak için neden ayak dirediğini daha iyi anlıyorum - huberhirsch

  Bu canavarlarla aynı birlik altında yaşamayı neden istesin Avrupalı? Bir de bizim durumumuz var tabi, biz nasıl kurtulacağız bu canavarlardan, bütün hayatımızı bunlarla aynı çatı altında yaşamaya mahkum olmuşuz.

  Turkiyemizin hali - tunc2013

  Artik oyle bir durum ki bir yabanci ulkemizin herhangi bir yerine giderken guvenlik kaygisi tasimaya basladi. Yazik gonul ister ki kim olursa olsun her ucra koseye elini kolunu sallayarak rahatca kaygi duymadan gidebilsin. Tecavuz et oldur sonrada taskinlik cikar rezillik! Ulkenin yuz karalari!

  eskiden, eskiden. eskiden.. - diğer yaşam formu

  Eskiden olsa insan icine cikamayacak olanlar, bugün degil icine, bir de üstüne cikmaya calisiyorlar. Tecavüzcüsünden politikacisina utanmaz insanlarla dolu bu ülke haline geldi Türkiye. Eskiden dedigimiz de 30 40 yil degil ha, 10 yil öncesinden baslayarak geriye dogru.