Japon turiste öldürdükten sonra tecavüz etmiş

Japon turiste öldürdükten sonra tecavüz etmiş
Japon turiste öldürdükten sonra tecavüz etmiş
Nevşehir'de Japon turistlere saldırarak birini öldüren ve birini de yaralayan saldırganın, öldürdüğü turiste tecavüz ettiği ortaya çıktı.

NEVŞEHİR - Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı, Göreme'de 2 Japon turiste bıçaklı saldırıda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan zanlı, “canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, kasten öldürmeye teşebbüs, suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürmek, nitelikli cinsel saldırı , cebir veya şiddet kullanarak kişileri hürriyetinden yoksun kılmak” suçlarından tutuklandı.

BİRİNİ ÖLDÜRÜP TECAVÜZ ETMİŞ; DİĞERİNİ TECAVÜZ EDİP ÖLDÜRMEYE ÇALIŞMIŞ
Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, yapılan soruşturmada elde edilen delil ve bulgulara göre Japon vatandaşlarından Mai Kurihara'nın kesici alet kullanılmak suretiyle öldürülerek cinsel saldırıya maruz bırakıldığı, Hoshie Teramatsu'ya ise cinsel saldırıda bulunularak öldürmeye teşebbüs edildiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar ifade edildi:

"Yukarıda anlatılan eylemlerin karşılığı olan canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, kasten öldürmeye teşebbüs, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürmek, nitelikli cinsel saldırı, cebir veya şiddet kullanarak kişileri hürriyetinden yoksun kılmak suçlarının fail veya faillerinin elde edilmesi amacıyla yapılan çalışmalar sonucunda, saldırıyı yaptığı konusunda hakkında yeterli şüpheler elde edilen M.V.D isimli şahıs 10.09.2013 tarihinde saat 13.00 sıralarında yakalanarak gözaltına alınmıştır."

Zanlı M.V.D. adliyeden çıkarılırken yakınları görüntü almaya çalışan gazetecilere saldırdı. Çıkan arbede sonucunda çevik kuvvet ekipleri zanlının yakınlarına müdahale etti. Zanlı, jandarma aracına bindirilerek cezaevine götürüldü.

BİR ŞÜPHELİ DAHA GÖZALTINA ALINDI
Öte yandan Ürgüp Emniyet Müdürlüğü ekipleri, düzenledikleri operasyonla, Japon turistlere bıçaklı saldırı ve tecavüz olayı ile ilgili Fatih U'yu yakaladı. Gözaltına alınan zanlı sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ilçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. (ajanslar)


  http://www.radikal.com.tr/1150420115042010

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  NEVSEHIR VALISI ! - palenke

  Eger saniklar yakalanmasaydi ilk tepkisi mutlaka iki Japon Bayani Japon erkek arkadaslari bu hale getirmis olabilir derdi belkide,Ülkemizi kötülemek icin,bizi Dünyaya rezil etmek icin.Örnegini Eskisehirde yasadik cünkü Polis ve Fasislerin ortak eylemi sonucu Katledilen Ali hakkinda dememismiydi Mutlaka Arkadaslari yapmistir,Kahraman Polisimiz böyle seyler yapmaz demisti.

  Olimiyat - Kayahakan

  Birde bu zihniyetle olimpiyatlara katilmayi birak aday olmak bile utanc verici degilmi ?

  Utanmayanlar - sblgngr

  Ben en çok utanıyorum yazan yorumu eksileyen altı kişiyi merak ettim. masum bir insanın öldürülüp tecavüz edilmesinden utanıyorum diyen birini neden eksiler insan? Kendisi utanmaz mıdır? Mental kapasite açısından durumu idrak etmekten yoksun mudur? Yoksa o kadar memnundur ki ülkenin hal ve gidişinden, masumlara tecavüz de edilse, öldürülse de aman iktidar eleştirilmese midir onun için önemli olan?

  canisi bol bir memeleket - sabahattinali

  bataklıklar üretir zehirli otları.. canisi sapığı katili bizimki kadar bol bir ülke varmıdır... aynaya bakma zamanı gelmedimi?

  nasıl bireysel olur ya? - 0991

  Buyurun: Nevsehir'de oldurulen Japon turistin davasini takibe gelen Japon gazeteciler adliye onunde tekme tokat dovuldu. Utanma yok arlanma yok. Bunların tecavüzcüye destek olmadığını ve vahşeti onayşamadığını gösteren bir nedamet duyguusu var mı sizce?

  TÜRKİYENİN ADI BİR DAHA KÖTÜLENDİ - pispor

  Bu olaylar niçin bu ülkede sık sık olmakta çünkü cezası yok zaten olsa bu ülkede günde beş kadın katledilmez bu insanlar devletten sistemden ve hükümetten güç almakta resmen dünyaya tecavüzcü bir ülke olarak birinciliği kimseye bırakmıyoruz Bana göre tecavüzcü olan devlettir Kocasından ayrılmış kadın devletten koruma ister devlet korumuyor eski koca öldürüyor bu kaçıncı yabancı kadına tecavüz ediliyor öldürülüyor şöyle ak parti hükümetinin iktidarına bakarsak yasaların kadını korumadığı ap açık meydanda bu gidişat bu ülkeye sittin sene ne olimpiyat nede başka bir uluslar arası etkinliği bu ülkede onaylamaz Devlet artık biz Müslüman olduğumuz için bize olimpiyatlar verilmiyor yalanının arkasına sığınmasın Nedeni açık tecavüzcü bir topluma kimse sıcak bakmıyor

  bataklıklar zehirli otlar üretir.. - sabahattinali

  Bireyin aldığı eğitim içinde yaşadığı ortam çevre aile arkadaş çevresi kişiliğin oluşumunda önemli bir etkendir..zaten kanı bozukmuş münferit bir olay mazeretine sığınmadan eğitim sistemimizi gözden geçirmenin zamanı gelmedimi? bizim kadar sapığı katili canisi bol olan başka bir ülke varmı?