'Japonlar bisikletle arabama çarptı, bıçakladım'

'Japonlar bisikletle arabama çarptı, bıçakladım'
'Japonlar bisikletle arabama çarptı, bıçakladım'
Nevşehir'in Göreme beldesinde iki Japon turiste yapılan saldırı ile ilgili dün gece Ürgüp'te gözaltına alınan ve Emniyet'teki ifadesinde suçunu itiraf ettiği belirtilen zanlı, adliyeye sevk edildi.

NEVŞEHİR - Nevşehir'de Japon turistlere bıçaklı saldırı olayıyla ilgili Ürgüp'te gözaltına alınan 24 yaşındaki Fatih Uyar'ın suçunu itiraf ettiği öne sürüldü. Uyar'ın ifadesinde, "Çarşıda geziyordum. Bisikletle otomobilime çarptılar. Tartıştık, bıçakladım. Kanı görünce kendimden geçtim sonrasını hatırlamıyorum" dediği öğrenildi.

Nevşehir Emniyet Müdürlüğündeki sorgusunda, olayı kendisinin gerçekleştirdiğini ve saldırıda kullandığı bıçağı Kızılırmak'a attığını söyleyen Fatih Uyar'ın sorgusu tamamlandı.
Bir baraj inşaatında çalıştığı öğrenilen Fatih Uyar, sorgusunun ardından geniş güvenlik önlemleri altında Adliyeye sevk edildi.

Göreme beldesi Zemi Vadisi'nde yürüyüş yapan Japon turistler Mai Kurihara ile Hoshie Teramatsu, bıçaklı saldırıya uğramış, Kurihara hayatını kaybetmiş, Teramatsu ise yaralanmıştı.

Olayla ilgili ilk gözaltına alınan Mustafa Volkan Dilaver (27), dün Nevşehir'de çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak, cezaevine konulmuştu. Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı, gözaltına alınan ilk zanlıyı, “canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, kasten öldürmeye teşebbüs, suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürmek, nitelikli cinsel saldırı, cebir veya şiddet kullanarak kişileri hürriyetinden yoksun kılmak” suçlarından tutukladı.

Japon turiste öldürdükten sonra tecavüz etmiş


Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, ise soruşturmada elde edilen delil ve bulgulara göre Japon vatandaşlarından Mai Kurihara'nın kesici alet kullanılmak suretiyle öldürülerek cinsel saldırıya maruz bırakıldığı, Hoshie Teramatsu'ya ise cinsel saldırıda bulunularak öldürmeye teşebbüs edildiği belirtildi ve şöyle denildi:

"Olayın faillerinin elde edilmesi amacıyla yapılan çalışmalar sonucunda, saldırıyı yaptığı konusunda hakkında yeterli şüpheler elde edilen M.V.D isimli şahıs 10.09.2013 tarihinde saat 13.00 sıralarında yakalanarak gözaltına alınmıştır."

Ürgüp Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin dün gece düzenlediği operasyonda da Japon turistlere bıçaklı saldırı ve tecavüz olayı ile ilgili Fatih Uyar yakalanarak, gözaltına alınmıştı.


DHA - AA - Radikal

Japon gazetecilere adliye önünde dayak!