Jetler bu kez PKK kamplarında 'keşif' yaptı

Jetler bu kez PKK kamplarında 'keşif' yaptı
Jetler bu kez PKK kamplarında 'keşif' yaptı
Diyarbakır'dan bu sabah saatlerinde kalkan 5 savaş uçağı Irak'ın kuzeyinde bulunan Behdinan bölgesindeki PKK kampları üzerinde keşif amaçlı uçuş yaptı.

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da 21 Mart nevruz etkinlikleri sırasında Abdullah Öcalan'ın çözüm sürecine ilişkin mektubunun okunmasının ardından Diyarbakır'daki 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı 8'inci Ana Jet Üssü'nden ilk kez F-16 savaş uçakları havalandı.

Hakkari'nin Çukurca İlçesi üzerinden Irak'ın kuzeyine geçen 5 uçak, Türkiye sınırına yakın bölgelerdeki PKK kamplarının üzerinde keşif uçuşu yaptı.

Savaş uçaklarının bölgedeki PKK'lı grupların hareketlerini izlemek amacıyla keşif-istihbarat uçuşu yaptıklarını belirtildi.

Harekat sırasında herhangi bir bölgeye bombardıman yapılmadığı, keşif amaçlı uçuşların bundan sonra da yapılacağı belirtildi.

İstihbarat amaçlı keşif uçuşlarının bölgedeki PKK kampları ve varlığının olağandışı hareketlerinin tespit edilmesi ve izlenmesi için sık tekrarlanacağı belirtildi.

PKK'lı grupların Türkiye sınırlarına yönelik herhangi bir silahlı faaliyette bulunmamaları durumunda bombardıman yoluna gidilmeyeceği, keşif uçuşlarının tamamıyla izleme ve tespit amacıyla yapıldığı kaydedildi.

DHA - Felat BOZARSLAN