'JİTEM mezunuyum, iş arıyorum'

'JİTEM mezunuyum, iş arıyorum'
'JİTEM mezunuyum, iş arıyorum'
Resmi olarak varlığı kabul edilmeyen ve Türkiye'de sayısız faili meçhul cinayetlerden sorumlu tutulan JİTEM, ilk kez bir devlet kurumu tarafından üstelik "okul" olarak tanındı.

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) internet sitesindeki başvuru formunda “öğrenim gördüğünüz okullar” listesinde, “ Ankara Etimesgut Asgari JİTEM Terörle Mücadele Harp Okulu” seçeneği dikkat çekiyor. İş bulmak amacıyla İŞKUR’da online başvuru formu doldurmak isteyenler, üye kaydı yaparak şifre oluşturuyor. Şifreyle İŞKUR’un sitesine girenler, online işlemler bölümünde form dolduruyor.

TEK BÖLÜMÜ VAR
Kişisel ve mesleki bilgiler, iş tercihleri, iş tecrübeleri, özgeçmiş, yabancı dil ve sınav bilgileri, referansların yer aldığı formda, “Öğrenim Bilgileri” bölümünde okulların listesi de yer alıyor. Buna göre lisans derecesiyle bir yerden mezun olan kişiler okulunu listeden işaretleyebiliyor. Formu dolduranların, mezun olduğu okulu seçtiği bu listede, Etimesgut JİTEM Asgari Terörle Mücadele Harp Okulu da bulunuyor. Lisans seviyesinde yani dört yıllık üniversite düzeyinde görülen okulun “Birimi”nde, “Harp Okulu”, “Bölümü”nde sadece “Terörle Mücadele JİTEM Sivil İstihbarat” yazıyor.

İŞKUR: BİLGİ GEÇERLİ
İŞKUR yetkilileri, internetteki bilgilerin geçerli olduğunu belirttiler. Yetkililer, “Kurumlardan gelen bilgiler doğrultusunda siteyi güncelliyoruz. Bir yanlışlık varsa jandarmadan gelecek bilgi doğrultusunda düzeltilir” dediler. (Hürriyet)


  http://www.radikal.com.tr/116506211650624

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Asgari okul ne demek? - ekimemre

  PKK asparagas bir habere imza atmis, Radikal de habere atlamis. Okulun adı ?Ankara Etimesgut Asgari JİTEM Terörle Mücadele Harp Okulu? imiş. Şimdi nerden başlasak: Asgari okul ne demek? Jitem yani Jandarma ve Jandarma'nın kendi Harp Okulu yok! Olsa bile Terörle Mücadele Harp Okulu ne demek?

  asgari ?? - gemerekli

  Benim bildiğim asgari ücret olur asgari ağırlık olur ama asgari okul olmaz. O yüzden fotoşop yapan arkadaşlar buna iyi çalışsınlar.

  Yüksekova - user1153100

  Tüm Yüksekova haberleri ana sayfadan kaybolmus!

  İlginç.. - FALANFISTIK

  Bu haberi bulup ajanslara ben gönderdim. Açıkçası 9 ayda 540 bin işsizi işe yerleştiren İŞKUR üyelerinin hiç birinin dikkatini çekmedi mi bu cinayet akademisi? Veya sisteme bu okulu kaydeden çalışanlar, bu okulu eğitim bilgilerine ekleyen 'mezunlar' hiç mi şaşırmadı?