Kaan Çağlayan: Devlet dün nikahladı, bugün gözaltına aldı!

Kaan Çağlayan: Devlet dün nikahladı, bugün gözaltına aldı!
Kaan Çağlayan: Devlet dün nikahladı, bugün gözaltına aldı!
Yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın küçük oğlu Kaan Çağlayan, Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan tanıklığında yapılan görkemli düğünde Cansu Küliğ ile hayatını birleştirmişti.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan oğlu Kaan Çağlayan, yaklaşık sekiz ay önce devlet zirvesinin tanıklığında evlenmişti. Kaan Çağlayan'ın nikâh tanıklığını Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Başbakan Tayyip Erdoğan birlikte yapmışlardı.

Yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın küçük oğlu Kaan Çağlayan, 12 Nisan 2013'te Ankara Sheraton Oteli'nde yapılan görkemli düğünde Cansu Küliğ ile hayatını birleştirdi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kıydığı nikâhta Kaan Çağlayan'ın tanıklığını düğüne katılan Cumhurbaşkanı Gül, TBMM Başkanı Çiçek ve Başbakan Erdoğan yapmışlardı.

Ankara'daki düğüne yolsuzluk operasyonunda oğlu Barış Güler gözaltına alınan İçişleri Bakanı Muammer Güler, Başbakan yardımcıları Bülent Arınç, Bekir Bozdağ, Beşir Atalay ve Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in de aralarında bulunduğu çok sayıda hükümet üyesi ve milletvekili de katılmıştı. Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç da düğünün davetlileri arasındaydı.

Ekonomi Bakanı Çağlayan, düğünde konuklarını, eşiyle birlikte Ankara Sheraton Oteli'nin kapısında karşılamıştı.

Zafer Çağlayan, 29 Ekim 2011'de de, yine Sheraton Oteli'nde, Kaan Çağlayan'dan yaklaşık bir yaş büyük oğlu Çağan Çağlayan'ı evlendirmişti. Yine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'in kıydığı bu nikâh törenine de, Cumhurbaşkanı Gül ile Başbakan Erdoğan da katılmışlardı.


  http://www.radikal.com.tr/116670111667012

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Algı hatası... - John_Lennon

  Nikahta bulunanlardan sadece belediye başkanı resmi ünvanı ile orada yer alabilir. Şahit ya da diğer konuklar orada devleti temsil edebilecek bir ünvan ile bulunamazlar, resmi görevleri değildir. İmza attılan nikah defterinde şahitler kısmına bakarsan orada isimlerin başında "başbakan", "bakan", "cumhurbaşkanı", "vekil" gibi ünvanlar yazmaz. Tıpkı senin nüfus cüzdanında "bakan çocuğu" yazmadığı gibi. Anlayacağın seni nikahlayan da, gözaltına alan da devlet değildir. Devletin görevlisi nikahını kıymış, başka bir görevlisi de seni göz altına almıştır. Olayı çarpıtma olur mu?

  Olabilmeli, değil mi? - enver altın

  Kim olursa olsun, suç veya suç şüphesi varsa gereken neyse yapılmalı. Haksızlığa da uğrasalar, gerçekten suç işlemiş de olsalar, öyle durumlarda herkesin başına gelebilenler önemli makamlarda, mevkilerde bulunanların yakınlarının başlarına da gelebilmeli. Adalet bunu gerektirir. Kimileri için çok şaşırtıcı olmuştur. Bu kimilerinin bir kısmı bu hükümete mutlak anlamda güvenmeyenlerdendir, bir kısmı da bize bir şey olmaz, yakın(lar)ımız var önemli makalarda, mevkilerde diye güven içinde olanlardandır.