'Kaba güç orman adamının görevi'

'Kaba güç orman adamının görevi'
'Kaba güç orman adamının görevi'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından gece baskını ile ODTÜ ormanına girilmesini sert bir dille eleştirdi. Kılıçdaroğlu, “Bunların bilgileri ve birikimleri o üniversiteye girmeye el vermez. Ama tankla, sopayla giriyorlar. Kaba güç orman adamının görevidir” dedi. Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın CHP’ye yönelik ‘yolsuzluk’ iddialarına da yanıt vererek, “Yolsuzluk konusunda Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Recep Tayyip Erdoğan’ın eline su dökecek ikinci bir adam yok” diye konuştu.
Partisinin dünkü TBMM grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın ODTÜ’deki yol çalışmasını CHP’nin engellemeye çalıştığını söyleyerek, “Birileri çıkıyor bu yolu engellemeye çalışıyor. Kim? Bütün yolsuzlukların mimarı olan CHP. Onların anlayışında yol yok, yolsuzluk var” açıklamasına yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: “Bir şeyin gerçekten hakkını teslim etmek lazım, yolsuzluk konusunda Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Recep Tayyip Erdoğan’ın eline su dökecek ikinci bir adam yok. Eğriye eğri, doğruya doğru. Demiyor muydu ‘Ben yırtık ayakkabıyla siyasete girdim’. Peki kardeşim dünyanın en zengin başbakanlarından birisin, aldığın maaşlar belli, ödediğin vergiler belli, beyan ettiğin kârlar belli. Nereden yürüttün bu parayı? Ne diyor? ‘Yürütme organının başıyım ben’ diyor. Doğru söylüyor yürütme organının başısın.”

Niye tahrik ediyorsun?

ODTÜ’de yapılmak istenen yol için Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait iş makinelerinin ODTÜ ormanına girmesini değerlendiren CHP lideri Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Bunların bilgileri ve birikimleri o üniversiteye girmeye el vermez. Ama tankla, sopayla giriyorlar. Yani kaba güçle giriyorlar. Kaba güç aydın insanın görevi değildir. Kaba güç orman adamının görevidir. Ormanda yaşayan kaba güç kullanır. Niye tahrik ediyorsunuz öğrencileri? Gurur duymalısınız okullarına sahip çıkıyorlar diye. Gece yarısı baskın düzenliyorsunuz. Eşkıyalık değil mi bu? Rahmetli İnönü ‘Eşkıyanın bu gece ne yapacağı belli olmaz’ demişti. Eşkıya o dönemin lafıydı, şimdi diktatörler var. Bizim söyleyeceğimiz sadece şu: Zulmün artsın ki bir an önce bu milletin yakasından düş.”