Kabataş-Mecidiyeköy metrosunun temeli atıldı

Kabataş-Mecidiyeköy metrosunun temeli atıldı
Kabataş-Mecidiyeköy metrosunun temeli atıldı
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, temelini attığı Mecidiyeköy-Beşiktaş-Kabataş Metrosu'nun, 2018 yılının ortalarında hizmete gireceğini bildirdi. Topbaş, Taksim Meydanı düzenlenmesi çalışmalarının da başladığını açıkladı.

RADİKAL - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş bugün  ilk olarak Piyalepaşa Cami Zeminaltı Otoparkı ve Çevre Düzenlemesi'nin temel atma törenine katıldı. Topbaş, Taksim Meydanı düzenlemesinin de başladığını kaydetti.

Kadir Topbaş daha sonra Mecidiyeköy- Beşiktaş -Kabataş Metrosu'nun temel atma törenine katıldı. Mecidiyeköy-Beşiktaş-Kabataş Metrosu hakkında bilgi veren Topbaş, hattın 455 milyon liraya mal olacağını ve günde 700 bin yolcu taşıyacağını belirtti.

Hattın Bağcılar ve Bahçeşehir'e uzanacağı bilgisini veren Topbaş, "Birileri Bolu Tüneli yapmaya kalkıştı, 17 yıl sürdü. İnşallah 2018 yılının ortalarında bu metroyu hizmete alacağız. Bağcılar-Mecidiyeköy hattının toplam uzunluğu 23 kilometre ve metronun maliyeti 2 milyar 810 milyon lira. Bunu belediye olarak yapıyoruz. Devlete de borcumuz yok. Hazine garantisi olmadan başkan olarak benim imzamla istediğimiz krediyi bulabiliyoruz" dedi.

Topbaş, konuşmasının ardından çocuklarla butona basarak metronun temelini attı.
AA