Kabataş'ta şüpheli çanta alarmı

Kabataş'ta şüpheli çanta alarmı
Kabataş'ta şüpheli çanta alarmı
Beyoğlu'nda, Kabataş otobüs durağına bırakılan yeşil renkte bir sırt çantası, durakta bekleyenlerin şüphelenmesine yol açtı.

Duraktaki çantanın dikkat çekmesi üzerine işe gitmek üzere durakta bulunan bir otobüs şoförü durumu polise bildirdi. Olay yerine giden polis ekipleri çevre güvenliğini alarak bomba imha uzmanlarının gelmesini bekledi. Kısa süre sonra olay yerine ulaşan uzman polisler, şüpheli çantayı inceledikten sonra patlatmaya karar verdi.

Özel kıyafetini giyen bomba imha uzmanı, şüpheli çantaya düzenek yerleştirdi. Kabataş-Dolmabahçe istikameti trafiğe kapatıldıktan sonra şüpheli çanta patlatıldı. Çantadan etrafa gazete kupürleri, bazı siyasi amblemler ile üzeri yazılı eşit boyda kesilmiş kartlar çıktı. Olay yerine gelen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı bir ekip, çantadan çıkanları olay yerinde incelemeye aldı.

İnceleme sırasında diğer polisler de yan yana durarak kameraların görüntü almasını engellemeye çalıştı. Bir süre bu şekilde inceleme yapan polisler, daha sonra çanta ve içinden çıkanları detaylı incelemek üzere emniyet müdürlüğüne götürdü. Öte yandan çantanın bırakıldığı otobüs durağını gören MOBESE kameralarında da çantayı bırakanın kimliğinin tespiti için çalışma başlatıldı.