Kabe maketi 'gizlice' kaldırıldı!

Kabe maketi 'gizlice' kaldırıldı!
Kabe maketi 'gizlice' kaldırıldı!
Üsküdar Belediyesi'nce Kutlu Doğum Haftası nedeni ile Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi bahçesine kurulan Kabe maketi geceyarısından sonra belediye işçileri tarafından kaldırıldı. Taşıma sırasında maketlerin önüne araçlar çekilerek görüntü alınmasına engel olunmaya çalışıldı.

RADİKAL - Kutlu doğum haftası nedeni ile Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi bahçesine kurulan Kabe maketi belediye işçileri tarafından kaldırıldı. Üsküdar Belediyesi Kutlu Doğum haftası etkinlikleri kapsamında organize ettiği Asr-ı Saadet Köyü adını verdiği etkinlik kapsamında 'Kabe', 'Peygamber Efendimizin Evi' ve 'Hira Mağarası'nın da aralarında bulunduğu maketler 18 Nisan 2015 Cumartesi günü ziyaretine açıldı. Etkinliğin 30 Nisan 2015 tarihine kadar devam edeceği duyuruldu. Ancak belediye planlanandan 9 gün önce maketleri kaldırdı. Toplama kararının kamuoyundaki tepkiler nedeniyle alındığı iddia edilirken belediyeden 'başka yerlerde sergilecek' açıklaması geldi. Taşıma sırasında üzerinde ayet olan maket Kabe'nin örtüsü ise belediye işçileri tarafından titizlikle toplandı. Maketlerin parçaları sökülüp kamyonlara konulan maketler belediye binasına taşındı. Belediye yetkilileri maketlerin kaldırılmasının görüntülenmemesi için kültür merkezinin önüne araçlar çekerek engel olmaya çalıştı. (Ramazan EĞRİ/ İstanbul /DHA)

Diyanet: Kabe istismar edilmemeli

Üsküdar'daki Kabe maketine yol göründü

'Kabe' maketini ziyaret eden avukat gözaltına alındı


  http://www.radikal.com.tr/134200913420093

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Komedi - user569616

  Bu organizasyonlar yakında temsili sıraat köprüsü yaparak yandaşlarına öte dünya talimi yaptırırsa hiç şaşırmam !!! :)))

  müslüman'ın niyeti amelinden önce gelir. - sktk60

  en iyisi türkiyenin merkezi bir yerine büyük bir benzeri kabe yapılsın fakir müslümanlar buraya gidip hac farizasını yerine getirsinler hiç olmazsa para türkiye'de kalır suud'un cebine girmez önemli olan müslüman'ın niyeti... hac niyetine türkiyedeki kabe'ye gider paralı hacılar yoksul müslümanlara haca gittim diye caka satamazlar belki zahir olarak hac olmaz ama manevi olarak niyet olarak hac etmiş olurlar buda bir çözüm olabilir.

  Her şey ortada. - vemerald

  Alt yapı sağlam değilse, üst yapı ile buraya kadar. Ne diyelim felsefenin sefaleti.