Kabe'nin acısı Trabzon'a düştü: 9 yıl beklemişti

Kabe'nin acısı Trabzon'a düştü: 9 yıl beklemişti
Kabe'nin acısı Trabzon'a düştü: 9 yıl beklemişti
Kabe'de bir vincin hacı adaylarının üzerine düşmesi sonucu hayatını kaybeden Trabzonlu Erol Karağaçlı'nın evi yakınları ile doldu.

RADİKAL - Hacı olmak için gittiği Kabe'de şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle Mescid-i Haram'da bulunan bir vincin hacı adaylarının üzerine düşmesi sonucu hayatını kaybeden Trabzonlu, 61 yaşındaki Erol Karağaçlı’nın evi yakınları ile doldu.

Suudi Yetkililer: "107 kişi hayatını kaybetti, 238 kişi yaralı"

Eşi Feride Karağaçlı ile hac için Kabe'ye giden 3 çocuk babası Erol Karağaçlı'nın Boztepe Mahallesi Ecdat Sokak'taki evi taziye için gelenlerle doldu. Gelenleri karşılayan Bahadır Karaağaçlı, anne ve babasının hac vazifesi için 9 yıl beklediklerini belirterek, "Acı haberi dün akşam saatlerinde aldık. Son görüşmemizde babam tavafa girdiklerini ve iyi olduklarını söyledi, 'Her şey çok güzel oğlum. Bol dua ediyoruz’ dedi. Annem ve babam hacca gitmek için yılllarca bekledi. Bu yıl nasip oldu. Allah, o kutsal topraklarda onu aldı. Her şey Allah’tan. Annemin yaralı olduğu bilgisini aldık. Kısa zamanda oraya ulaşmaya çalışacağız" dedi.

Trabzon 'da berberlik yapan Erol Karaağaçlı'nın yaklaşık 20 gün önce eşi Feride Karaağaçlı ile birlikte Kabe'ye gitmek için Trabzon'dan ayrıldıkları ifade edildi. ( Fatih TURAN/TRABZON/DHA)


  ETİKETLER:

  TRABZON

  ,

  Fırtına

  ,

  Fatih

  ,

  Akşam

  ,

  Çocuk