Kabinde gittiler, kargoda döndüler

Atlasjet'in kabininde yola çıkan kabin görevlileri Mana Topçu, Sinem Hatice Vurgun, Mümine Bulut, yolcular Prof. Dr. Engin Arık, Prof. Dr. Fatma Senel Boydağ ve Özgen Berkol Doğan dün aynı firmanın uçağıyla ama bu kez kargoda 'eve döndü'.

İSTANBUL - Atlasjet'in kabininde yola çıkan kabin görevlileri Mana Topçu, Sinem Hatice Vurgun, Mümine Bulut, yolcular Prof. Dr. Engin Arık, Prof. Dr. Fatma Senel Boydağ ve Özgen Berkol Doğan dün aynı firmanın uçağıyla ama bu kez kargoda 'eve döndü'. Uçağın ikinci pilotu emekli Hava Tuğgeneral Tahir Aksoy, teknisyen Alaattin Çelik, kabin amiri Çağatay Şirin ve yolcu Hakan Yakup Tullu'nun cenazeleri de THY'yle İsanbul'a getirildi. Aksoy için askeri tören de düzenlendi. THY teknisyenleri arkadaşları Çelik'in cenazesine çiçekler attı.
53 yaşındaki Yusuf Çiftçi ve 22 yaşındaki oğlu Cafer Oğuz Eyüp'te toprağa verildi. Çiftçi, uçak rötar yapınca biletini iade etmek istemiş, görevliler "Olmaz" deyince 57 kişiye mezar olan uçağa oğluyla birlikte binmişti.
Merter Veysel Karani Camii'ndeki cenaze namazının ardından toprağa verilen işadamı Kenan Büyük askerlik arkadaşının ısrarlı davetini kıramamıştı. Doğuş Üniversitesi Araştırma Görevlisi Mustafa Fidan da dün İstanbul'da toprağa verildi. Fidan iki aylık evliydi.