Kaçak sanayi sitesi yıkıldı

Sarıyer'deki beş gecekondu ile Eyüp'teki bir sanayi sitesi, belediye ekiplerince yıkıldı. İstanbul'un Sarıyer ilçesi Hacıosman Korusu içindeki beş gecekondu...

İSTANBUL - Sarıyer'deki beş gecekondu ile Eyüp'teki bir sanayi sitesi, belediye ekiplerince yıkıldı.
İstanbul'un Sarıyer ilçesi Hacıosman Korusu içindeki beş gecekondu, tebligat yapılmasından sonra dün sabah İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Müdürlüğü ve zabıta ekiplerince kullanılamaz hale getirildi. Gecekondu sahiplerinden Celal Aslan, elindeki tapu tahsis belgesini basın mensuplarına göstererek, toprak bedeli ödediklerini ve yıkımın haksız olduğunu savundu.
Belediye yetkilileri ise gecekondu sahiplerine 13 bin YTL olan enkaz bedeli peşinata sayılarak Kâğıthane Güzeltepe'de 120 ay vadeyle 50 bin YTL'ye konut verildiğini, ancak gecekondu sahiplerinin bu konutlara taşınmayı kabul etmediğini söyledi.
Bu arada, Eyüp Topçular Mahallesi Cicoz Yolu Sokak üzerinde bulunan yaklaşık 4 bin metrekare alana yayılmış olan Nakipoğlu Sanayi Sitesi de, kaçak yapıldığı ve ağır hasarlı olduğu gerekçesiyle belediye ekiplerince tamamen kullanılamaz hale getirildi.


    http://www.radikal.com.tr/7445277445270

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.