Kaçak tablo operasyonu

Mali polis, Kuveyt'ten kaçak yollarla Türkiye'ye sokulan ve beş milyon dolara satılmak istenen bir nü tablo ele geçirdi. Tabloyu satmak isteyen dört kişi ise gözaltına alındı.

ANKARA - Mali polis, Kuveyt'ten kaçak yollarla Türkiye'ye sokulan ve beş milyon dolara satılmak istenen bir nü tablo ele geçirdi. Tabloyu satmak isteyen dört kişi ise gözaltına alındı.
Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği görevlileri, İstanbul'dan Ankara'ya kaçak bir tablo getirildiğini belirledi. Tabloyu elinde bulunduran dört kişiyle alıcı kılığında bağlantı kuran mali polis, tablo kaçakçılarıyla Ostim'de buluştu. Tablo karşılığında beş milyon dolar isteyen M.A.Ş., A.U., H.A. ve Ö.F.Ö. gözaltına alındı. Deri üzerine yağlı boya olarak çıplak bir kadının resmedildiği 83X63 ebadındaki tablo, incelenmek üzere Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ne gönderildi. Mali polis, başta İzmir ve Ankara olmak üzere çeşitli illerde daha önce gerçekleştirdiği operasyonlarda 11 adet kaçak tablo ele geçirmişti.