Kaçak viski de öldürdü

Gaziantep'te iki kişi kaçak viski içtikten sonra öldü. Önce gözlerini sonra hayatını kaybeden dört çocuk babası Hanifi Bıçakçı, sahte içki ölümleriyle ilgili olarak "Bana bir şey olmaz" diyordu.

GAZİANTEP/İSTANBUL - Gaziantep'te iki kişi kaçak viski içtikten sonra öldü. Önce gözlerini sonra hayatını kaybeden dört çocuk babası Hanifi Bıçakçı, sahte içki ölümleriyle ilgili olarak "Bana bir şey olmaz" diyordu.
Bıçakçı ile arkadaşı Ali Mercan perşembe günü parkta iddiaya göre Suriye'den getirilen kaçak viskiyi içti. Aynı gün fenalaşan Mercan, hastaneye götürüldüyse de kurtarılamadı. 57 yaşındaki Bıçakçı'da da, aynı gün baş dönmesi ve halsizlik gibi rahatsızlıklar görüldü.
Ailesinin tüm baskılarına rağmen "Bana bir şey olmaz" diyerek hastaneye gitmeyen Bıçakçı, cumartesi günü kör oldu. Aynı gün hastaneye götürülen Bıçakçı, bir gün sonra öldü. Cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
Öte yandan Antalya'da yapılan operasyonda Suriye'den getirilen içkileri sattıkları belirlenerek gözaltına alınan 11 kişi tutuklandı. Geçen hafta dört ilde eşzamanlı olarak yapılan operasyonlarda Batı illerindeki sahte içkilerin Kilis'ten gönderildiği, bu kente de Suriye'den getirildiği belirlenmişti. Suriye'de bir Türkün fabrika kurduğu ortaya çıkmıştı.
Sahte rakı ölümleri bitmiyor
Sahte rakıdaki metil alkolden zehirlendiği çin İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gören Kenan Çinçin de vefat etti. Kenan Çinçin'in ölümüyle, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü verilerine göre, sahte rakıdan dolayı İstanbul'da hayatlarını kaybedenlerin sayısı 23'e ulaştı. Bu arada, halen çeşitli hastanelerde sahte rakı nedeniyle yedi kişinin tedavisinin sürdüğü ve üçünün durumunun ağır olduğu öğrenildi.
(Radikal, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7409197409190

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.