Kaçakçılar Suriye sınırında askere ateş açtı

Kaçakçılar Suriye sınırında askere ateş açtı
Kaçakçılar Suriye sınırında askere ateş açtı
Reyhanlı'nın Suriye sınırındaki Kuşaklı Köyü yakınındaki 150'si atlı bin 150 kişilik kaçakçı gruba müdahale eden askeri birliğe pompalı tüfekle ateş açıldı. Bir başka olayda ise kaçakçıların yaktığı mazot bidonlarının arasında kalan bir asker yaralandı.

HATAYReyhanlı’ya bağlı Kuşaklı Köyü yakınındaki Suriye sınırında, 150'si atlı bin 150 kişilik kaçakçı grubuna müdahale eden askeri birliğe pompalı tüfekle ateş açıldı, asker de karşılık verdi. Bir başka olayda ise kaçakçıların yaktığı mazot bidonlarının arasında kalan bir asker yaralandı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 2'nci Hudut Alay Komutanlığı Oğulpınar Hudut Karakolu sorumluluk sahasındaki bölgede, saat 04.15 sıralarında sınırdan kaçakçılık yapmaya çalışan kalabalık gruba sınırda görevli askerler müdahale ettiği belirtildi. Açıklamada, askerin Türkçe ve Arapça uyarılarına rağmen kaçakçıların, sınırdan Türkiye 'ye geçmeye çalışması sonucu askerin müdahalede bulunduğu, bu sırada Kuşaklı Köyü'nden askere pompalı tüfeklerle 15-20 el ateş açıldığını bildirdi. Sınırdaki kalabalık grubun tespit edilmesiyle birlikte emniyet tedbirlerinin artırıldığı ve sınıra askeri birlik sevk edildiği belirtilirken, askerin uyarı ateşi yapmasıyla kaçakçıların bölgeden uzaklaştığı açıklandı. Olay sonrası bölgede yapılan arazi taraması sonucu 35 mazot bidonu bulundu.


BİR ASKER YARALANDI
Ayrıca dün saat 15.45 sıralarında ise Reyhanlı'nın Beşaslan Köyü Suriye sınırında, sınırda görevli askeri birlik, 10 kişilik kaçakçı grubu tespit etti. Kaçakçılar, askerin 'dur' ihtarına uymayarak kaçmaya başladı. Kaçakçı gruptaki bazı kişilerin yanlarında taşıdığı mazot bidonlarını ateşe vermesi sonucu, alevlerin arasında kalan bir asker ağır yaralandı. Ambulansla Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi'ne götürülen asker, burada yapılan müdahalenin ardından GATA'ya sevk edildi. Askerin hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.


DHA


  http://www.radikal.com.tr/114629411462947

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yol geçen hanı... - serseriser

  Kaçakçılar basmışsa, DALTONLAR da basar... Davutoğlu RED KİT ile stratejik derinlik kurmalı...

  ... - myasin

  ibrahim tatlıses'ten bir alıntı yaparak:^^urfa'da OXFORD vardı da biz mi okumadık?^^ bu memlekette iş vardı da biz mi çalışmadık? insanlar zevk olsun diye mi, o mayın tarlalarından geçiyor.iki kilo çaydan ve 20-30 litre mazotla zengin olunmuyor

  Roboski'yi 12 saat görmeyen medya - necla akkaya

  Roboski'yi 12 saat görmeyen medya nedense TSK kaynakli haberleri flastan veriyor, birde "kacakci dehseti" gibi basliklarida eksik etmiyor. Yani aylardir Suriye'ye Türkiye'den götürülen kanli katilleride görmemisti, onlarin katlettikleri masum insanlarida.

  Kalekol - ibretnüma

  Birileri "faşist devlet bizleri imha için kalekollar yapıyor" diye hezeyanlar içinde debelenedursun sınırlarımızın bu bedbaht hali onları yalancı çıkarıyor. PKK zaten dağdan inmeyecek inse bile İran'ı Irak'ı yada -Hafazanallah- devam eden bir Esed Suriye'si namusumuz yani sınırlarımız için büyük tehditler. Devlet otoritesi dağda 10 kişilik köyde bile hissedilmelidir ama nerede askeri operasyonla Suriye'nin zararlarını üzerimizden çekemeyen bu devletle çok zor.

  Neler oluyor - yorumcu-okuyucu

  Suriye sinirinda gercekten neler oldugunu ogrenmek istiyoruz. Sanki ikinci dunya savasindaki karartmayi yasiyor ulke.

  /// - Al Capone

  haydi, Suriyeli kardeslerimize yardim etme tam ZAMANI sayin AKP liler - Artik Sinirlar kalksin - Asker de ölmesin

  SINIR - HARAYDIN

  Sınırını koruyamayan ordu olmaz.ordusuz devlet zaten olmaz. Ne demek oluyor bunlar. Sürüyle kaçakçılık ne demek? Kaçakçılık ve uyuşturucu terörün anası demektir. Bunlar arttıysa neyin çözümüyle uğraşıyorsunuz siz?