Kaçan zanlı intihar etti

Maltepe'de bir cinayet zanlısı kendisini yakalamak isteyen polis memurunu tabancayla yaraladıktan sonra kaçarken intihar etti. Bir travestinin üç gün önce boğazının kesilerek öldürülmesine ilişkin aranan zanlı

İSTANBUL - Maltepe'de bir cinayet zanlısı kendisini yakalamak isteyen polis memurunu tabancayla yaraladıktan sonra kaçarken intihar etti. Bir travestinin üç gün önce boğazının kesilerek öldürülmesine ilişkin aranan zanlı A.D.'nin Maltepe Kumcular Sahili'ndeki bir kafede bekçilik yaptığını belirleyen polis, dün sabah saatlerinde söz konusu adrese gitti.
Bir polisi yaraladı
Polislerin geldiğini fark eden zanlı, kafe yakınındaki çalılıkların arasına sakladığı bir tabancayı alarak, kendisini yakalamak isteyen Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'nde görevli polis memuru N.S.'ye ateş açtı. Polis memurunu bacağı ve karnından yaralayan zanlı, olay yerinden uzaklaşmaya çalışırken diğer polislerin açtığı ateş sonucu bacağından vuruldu. Yaralı olarak olay yerinden kaçan zanlı A.D.'nin yakalanması için bölgeye çok sayıda polis ekibi gönderildi, geniş operasyon başlatıldı.
Çalışmalar sırasında kafenin yakınındaki Taşocakları Mevkii'nde zanlının eşkâline uyan bir kişinin yaralı olarak yerde yattığı görüldü. Bu kişinin, aranan zanlı olduğu ve yanındaki tabancayla kendini başından vurarak intihar ettiği belirlendi. Polislerce bulunduğunda yaşadığı anlaşılan A.D., çağrılan bir ambulansla kaldırıldığı Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde öldü. Aynı hastaneye götürülen polis memuru ise tedavi altına alındı.


    http://www.radikal.com.tr/7528387528380

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.