Kaçırılan pilotların ses kaydı yayınlandı

Kaçırılan pilotların ses kaydı yayınlandı
Kaçırılan pilotların ses kaydı yayınlandı
Lübnan'da yayın yapan bir televizyon Beyrut'ta kaçırılan THY pilotlarının ses kaydını ve fotoğrafını yayınladı.

LBC televizyonunda iki pilotun fotoğrafları üzerine yayınlanan ses kaydında Kaptan Pilot Murat Akpınar kaçırılmalarıyla ilgili şunları söyledi: “Neden kaçırıldık diye sorduğumuzda bize, ‘9 Lübnanlı Hazaz bölgesinde kaçırıldı. Kendilerine yardım edecek ülke Türkiye ’ dediler. Devletimizin bizi kurtarmak için çabasını biliyoruz. THY’ye, devletimize, arkadaşımıza ve kardeşim İrfan’a şükranlarımızı sunuyoruz. Ben Kaptan Pilot Murat Akpınar” dedi.

KAVUŞMAYI BEKLİYORUZ

Murat Ağca ise şöyle konuştu: “ Bugün 28 Ağustos 2013 Çarşamba. Ben 2. pilot Murat Ağca. Öncelikle kurtarılmamız için çaba sarf eden tüm herkese saygı ve şükranlarımızı sunarız. Ailemi, çocuklarımı ve vatanımı çok özledim. Bir an önce acıların dinmesini ve sevdiklerimize kavuşmayı hasretle bekliyoruz.”
2 pilotun ailesi önceki gün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından kabul edilmişti. Tarabya Köşkü’ndeki kabulde, Murat Ağca’nın eşi Nur Ağca, Murat Akpınar’ın eşi Dilek, babası Rifat ve ağabeyi İrfan Akpınar hazır bulunmuştu. Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından konuşan İrfan Akpınar “Pilotlarımızın bir operasyonla kurtarılmasının doğru olmadığını düşünüyoruz” demişti.

21 GÜNDÜR REHİNLER

9 Ağustos’ta İstanbul -Beyrut seferini yapan THY personelini Beyrut’taki havalimanından otele götüren servis aracını durduran silahlı kişiler Murat Akpınar ve Murat Ağca’yı kaçırmış, eylemin sorumluluğunu “İmam Rıza’nın Ziyaretçileri” adlı grup üstlenmişti.