Kaçırılan pilotun annesi yemeği ocağa koydu, uçak hazır bekliyor

Kaçırılan pilotun annesi yemeği ocağa koydu, uçak hazır bekliyor
Kaçırılan pilotun annesi yemeği ocağa koydu, uçak hazır bekliyor
Beyrut'ta kaçırılan THY pilotları Murat Akpınar ve Murat Ağca'nın birkaç saat içinde serbest bırakılması bekleniyor. Ağca'nın annesi oğlu için yemek yapmaya başladı. Bir THY uçağı da Lübnan'a gitmek için hazır bekliyor.

ELAZIĞ /  İSTANBUL  - Lübnan'da kaçırılan 2 Türk pilotun serbest bırakılacağı yönündeki haberler üzerine, pilot Murat Ağca'nın Elazığ'daki baba evinde heyecanlı bekleyiş başladı.

Pilot Ağca'nın babası Zeki Ağca, gece geç saatlerde gelen haberlerle heyecanlandıklarını belirterek, sabaha kadar televizyon başında gelişmeleri takip ettiklerini söyledi.

Kısa zamanda çocuklarına kavuşmayı temenni ettiklerini dile getiren Ağca, "Devletimize, hükümetimize ve herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Pilotun annesi Emine Ağca ise oğlu için yemekler hazırladığını söyledi. Ağca, heyecandan konuşamadığını dile getirdi. 

UÇAK HAZIR BEKLİYOR

Pilotların Türkiye 'ye dönüşü için de tüm hazırlıklar tamam. Ağca ve Akpınar için yeni kıyafetler tedarik edildi. Akpınar ve Ağca'yı Türkiye'ye getirmek amacıyla THY'ye ait bir uçağın da, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda hazır beklediği bildirildi. Yetkililerden alınan bilgiye göre Lübnan’ın Beyrut Havalimanı’na uçacak olan THY uçağı ve personeli talimat bekliyor.

(AA/DHA)