Kaçmaz: Bu engizisyon yargılaması

Kaçmaz: Bu engizisyon yargılaması
Kaçmaz: Bu engizisyon yargılaması

Sincan Hâkimi Kaçmaz, kararlarının arkasında olduğunu söyledi.

ANKARA - Hakkında soruşturma başlatılan Sincan Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz, kendisi üzerinden yargının yıpratıldığını söyledi. Kaçmaz “Bu yargılama engizisyon yargılanmasına döndü” dedi.
NTV’nin sorularını yanıtlayan Kaçmaz, hakkında başlatılan soruşturmayı ve Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu’nun ifade vermemesiyle ilgili yaptığı açıklamayı değerlendirdi. Kaçmaz, kendisiyle ilgili soruşturmanın engizisyon yargılamasına döndüğünü iddia ederek, “Engizisyon yargılamasına döndü bu iş. Benim üstümde yargının yıpratılmasına çok üzgünüm bunu hazmedemiyorum. Bugün basında görüyorum ki gerçekten hedef seçilmişim. Ama verdiğim kararların hepsinin arkasındayım bundan sonra vereceğim kararların da arkasındayım. Ben hukukun dışına hiç çıkmadım çıkmayacağım da. Bu konuda beni kimse yıldıramaz. Allah’tan başka kimseden de korkum yok” dedi.
Kaçmaz, “Verdiğiniz kararlar nedeniyle mi hedef seçildiniz” sorusu üzerine “Bugün basındaki haberleri görünce öyle düşünüyorum. Bana verilmeyen belgeler maalesef hem de imzasız bir şekilde basına sızdırılmış. Bunu halkımızın takdirine sunuyorum” dedi. Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Gül’ün yargılanması yolunu açan kararlarının arkasında olduğunu söyleyen Kaçmaz, “Herkesle bunu tartışırım. Şu anda Başbakanımızla ilgili vermiş olduğum karar doğru olmasaydı fezleke ile Meclis’e gönderilmezdi” dedi. Kaçmaz çalışmaya devam edeceğini  ve görevinin başında olduğunu da sözlerine ekledi. (Radikal)