'Kaderin oyunu' dedikleri bu mu?

Tren kazasında can veren üçüzlerden Halis Ziya ile Müzeyyen Beyza'nın ardından, Cemile Dila da hayatını kaybetti. Çocukları olmadığı için tedavi gören anne babalarına tam dokuz yıl sonra evlat sevinci yaşatan üçüzler...
Haber: ALİ GÜLER / Arşivi

KONYA - Tren kazasında can veren üçüzlerden Halis Ziya ile Müzeyyen Beyza'nın ardından, Cemile Dila da hayatını kaybetti. Çocukları olmadığı için tedavi gören anne babalarına tam dokuz yıl sonra evlat sevinci yaşatan üçüzler, kendileri gibi tren kazasında ölen dedelerinin yanında toprağa verildi.
Adana- Konya seferini yapan Osman Küçüktürk yönetimindeki yük treni, önceki gün Konya'da ışıklı hemzemin geçit üzerinde stop eden Metin Özdemir'in kullandığı minübüsle çarpmıştı. Kazada minibüsteki İclal-Metin Özdemir çifti ile bir ay önce doğan üçüz bebekleri ile İclal Özdemir'in kız kardeşi Öznur Şancı yaralanmıştı.
Üçüzlerden Halis Ziya ile Müzeyyen Beyza, hastaneye kaldırılırken yaşamını yitirmişti. Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan Cemile Dila ise ağırlaşınca Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen bebek, solunum cihazına bağlandı. Yoğun bakımda sekiz saat yaşam mücadelesi veren Cemile Dila, dün sabaha karşı yaşama veda etti. Üçüzler, Meram Uluırmak Mezarlığı'nda, 1977 yılında kendileri gibi tren kazasında ölen dedeleri Muammer Özdemir'in yanında toprağa verildi. Dedenin de Konya'da otomobille giderken tren çarpması sonucu yaşamını yitirdiği belirtildi.
'Çocukları olmuyordu'
Yakınları, Özdemir çiftinin dokuz yıl önce evlendiğini, sekiz yıl çocuklarının olmadığını söyleyerek, "Bebekler bir ay kadar önce doğmuştu. Bir süre tedavi gördüklerini biliyoruz. Sekiz yıl aradan sonra çocukları doğunca çok mutlu olmuşlardı" dedi. Konya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne iş yapan Metin Özdemir ile eşi İclal ve baldızı Öznur Şancı'nın hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi.