Kadıköy açıklarında 4.5 saatlik yaşam savaşı!

Kumkapı'dan yola çıkan balıkçı teknesi, önceki gece Kadıköy'de Fenerbahçe Burnu açıklarında alabora oldu. 45 yaşındaki Mehmet Akbulut tam 4.5 saat kulaç attıktan sonra karaya ulaşmayı başardı.

İSTANBUL - Kumkapı'dan yola çıkan balıkçı teknesi, önceki gece Kadıköy'de Fenerbahçe Burnu açıklarında alabora oldu. 45 yaşındaki Mehmet Akbulut tam 4.5 saat kulaç attıktan sonra karaya ulaşmayı başardı. Hasan Akbulut ve Osman Akgün'se kayboldu.
Akbulut'un verdiği bilgiler çerçevesinde, kıyıda kaybolan iki kişiyi arama çalışmaları dün gün boyu devam etti ama kayıp balıkçılara ulaşılamadı.
Aralarından tanker geçti
Fırtınayı dinleyerek uyuyan İstanbulluların burnunun dibinde, dalgalara ve rüzgâra karşı ölüm kalım savaşı veren Akbulut polise verdiği ifadede teknenin su aldığını anlattı:
"Tekne o kadar hızlı su alıyordu ki müdahale etme şansımız olmadı. Karanlık nedeniyle birbirimizi kaybettik. Arkadaşlara seslendim ve ikisi de cevap verdi. Tek çaremizin karaya kadar yüzmek olduğunu söyleyerek yüzmeye başladık. Ama bir saat sonra Osman'dan ses kesildi. Üç saat sonra Hasan ağabeyle aramızdan tanker geçti. Tankerden sonra Hasan ağabeyden de ses alamadım. 4.5 saat boyunca yüzerek karaya çıktım."