Kadıköy, Ethem Sarısülük için sokaklara aktı

Kadıköy, Ethem Sarısülük için sokaklara aktı
Kadıköy, Ethem Sarısülük için sokaklara aktı
Ethem Sarısülük'ün katil zanlısı polis memurunun tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasını protesto eden kalabalık grup, Kadıköy'de eylem yaptı

Kadıköy'de toplanan vatandaşlar slogan atarak Ethem Sarısülük için yürüdü.

Kadıköy'de toplanan yüzlerce vatandaş, Ankara 'da Ethem Sarısülük'ü başından vurarak ölümüne neden olduğu iddia edilen polis memurunun tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasını protesto etti.

Altıyol'daki Boğa Heykeli önünde toplanan grup, saat 22.00 sıralarında sloganlar atarak harekete geçti. Yoğurtçu Parkı'na yürüyen gruba yoldan geçenler de katıldı.

Yoğurtçu Parkı'na gelen eylemciler burada oturarak protesto eylemi düzenledi.İZMİR DE AYAKTAYDI
İzmir'de de Gezi Parkı eylemine destek olmak için sosyal paylaşım siteleri üzerinden örgütlenen yaklaşık 2 bin kişi, protestoların kentteki adresi olan Gündoğdu Meydanı'nda bir araya geldi.

Saat 20.00'de harekete geçen göstericiler, Konak yönüne doğru trafiğe kapattıkları Cumhuriyet Bulvarı üzerinden önce Gazi Bulvarı'na sonra AK Parti Konak İlçe Teşkilatı'nın bulunduğu Basmane Meydanı'na sloganlar ve pankartlar eşliğinde yürüdü. Meydana gelen protestocuları TOMA araçları ile polis ekipleri karşıladı. Protestocular TOMA araçları önünde oturma eylemi yaptı, bazı göstericilerde insan zinciri oluşturdu. Emniyet yetkilileri ile görüşen göstericilerin basın açıklaması yapma talebi olumlu karşılandı. TOMA araçları ile kapatılan meydan girişi protestoculara açıldı.

YAŞAMINI KAYBEDENLERİN ADLARI OKUNDU
Meydana girip AK Parti binası önüne gelen eylemciler hükümeti, kentte son günlerde yapılan operasyonlardaki gözaltıları ve polis müdahalelerini protesto etti. Gösterilerde hayatını kaybedenlerin hatırasına adları sırasıyla okundu, eyleme katılanlar hep bir ağızdan ölenler için 'Burada' diye bağırdı. Ardından yaklaşık 30 dakika boyunca oturma eyleminde bulunan topluluk, Cumartesi günü saat 19.30'da Gündoğdu Meydanı'nda bir araya gelmek üzere sloganlar eşliğinde meydandan ayrıldı.

Farklı bir güzergahtan yola çıkan göstericiler Doktor Refik Raydam Bulvarı'ndan Şair Eşref Bulvanı'na oradan da Plevne Bulvarı üzerinden yürüyüşün başlangıç noktası olan Gündoğdu'ya geri döndü. Kentte şu ana kadar yapılan protestolarda herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı kaydedildi. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/1139004113900414

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  katiller - kullaniciadlikisi

  her katil öldürdüğü için bir sebep uydurur, hiçbir ölüm onlar için sebepsiz değildir. Oysaki Ethem'in elinde ne silah vardır ne başka bir şey, o polis de tek başına orada delikanlılık yapmaktadır. Meşrü müdafaa ile bu olayı kotarmaya çalışması hükümetin paralı askerleri için hukuk dışına bile çıkacağının kanıtıdır. Hadi hükümet bir şeyler kazanıyor bu işten, peki buradaki yardakçıları? bir insanın ölümünü desteklemeyi böyle mi anlatacaksınız diğer tarafta?

  İş Nefrete Dönüştü. - Kayzer1420

  Bu ülkeden nefret etmeye başladım.Bu ülkede ''Hain Kurt''gibilerinden nefret ettim. Bu ülke başbakanından nefret ettim.Bu ülkede Melih Gökçek gibilerinden nefret ettim.Bu ülkede belediye başkanının(Melih Gökçek) polisler için yollara taş koymasından nefret ettim.Bu ülkeden,onlarca insan gözünü kaybetmişken, insanlar ölürken Valinin,emniyet müdürünün polisleri tebrik etmesinden nefret ettim.Bu ülkeden '' polisleri,askerleri taşlarsın ondan sonra gidip asker-polisten yardım istersin(Sanki bunlar babamızın hayrına çalışıyorlar)'' diyen ırkıçılardan(Müge Anlı) nefret ettim.Şimdi bunları sayarsak günlerce hatta haftalarca yazıp konuşuruz. Aslında beni nefrete sürükleyen konu bunları kabak gibi görüyor olmamız;fakat elimizden hiç birşeyin gelmemesi.Kafamızı kuma gömüp yolumuza devam ediyoruz,yazıklar olsun.

  kararı alkışlıyorum - PAN-ZEHİR

  O esnada aldığı taş darbeleriyle polis ölmüş olsa burada oturma eylemi yapanların tepkisi aynı olmayacağından bu tepkiyi yanlı ve manasız buluyorum. Organize bir şekilde polisi linç etmeye çalışan, taktıkları kırmızı maskeyle de yüzlerindeki kötülüğü gizlemeye çalışanların bu ülkeye verebileceği bir şey yok.

  KATİLLER İŞ BAŞINDA - irfanyal

  Bu ülkede 100 yılı aşkın bir süredir, katiller düzmce raporlarla, yalan beyanlarla aklandı, toplum içine karıştırıldı. 4 Düvar arasında yaşayan mahkumlar yakıldı, insanlar kaybedildi, etrafa gömülen cesetlerin kemiklerine çok yerde rastlandı, bulunmaya devam da edecek. Bir kişi iskenceci ve katil ise, onun toplum içine kahraman gibi karışması tüm değerlerin karşısındadır. Dün bunu vatan için yaptılar, bugün de vatan için yapıyorlar(!) Vatan için cinayet işlenmeyecek günleri yaratmalı, gerçek bir demokrasiyi kurmalıyız. Güneydoğuda da kimse ölmesin, ülkenin diğer yanlarında da. Katiller vicdanlarda her daim mahkumdur, olmayan demokrasinin olmayan mahkemesinde olmasa da! Saygılarımla

  baymak??? - nilgunm

  Sayın Hain Kurt, bu nasıl bir ifadedir? İnsanlar ölüyor, zulüm görüyorlar ve tepki verdikleri için "baydınız" mı diyorsunuz? kürtlerin yaşadıklarının çok az insan farkındaydı, şu anda yaşananları ise daha fazla sayıda insan görüyor. "Herkes" demiyorum "daha fazla sayıda" diyorum. Yalanları gören insan sayısı da daha fazla. Ve "bize bunu yapan ve medyada başka şeyler gösterenler kim bilir 30 senedir kürt kardeşlerime neler yapıyorlardır" diyor şu anda bazı insanlar. insanlar yeni anlamaya başlıyor bazı şeyleri. Ve siz hal böyleyken bizimle yürümek yerine kenardan bakıp "baydınız" demeyi mi reva görüyorsunuz kendinize.

  Polisin "yanlışlıkla" vurduğu sanrısı - ceyda the çapulcu

  Doğuda ölenler zamanında savunulmadı diye devam mı edilsin göz yumulmaya? Bir başlangıç noktası olmasın mı bu ülke için? Hadi onu da geçtim; polis göz göre göre ateş edecek hedef alıp sen çıkıp yanlışlıkla diyeceksin. Ya biz körüz ya sizin vicdanlarınız.

  Hain Kurt ? - Turkuvaz

  Bu kadar yüreksizliğe susmak imkansız. İnsanlar vuruluyor, öldürülüyor ve olayı yadsımaya, yok saymaya çalışıyorsunuz. Gençler, canlar kolaymı yetişiyor bu ülkede? Böyle bir olaya demokrasisi gelişmiş bir ülkede olsaydı insanlar ayağa kalkar milyonlar sokağa dökülürdü. Bari vicdanınızı elinize alıp susmayı bilin. Yarın bu haksızlık size de veya ailenizden birine de yapılabilir. Çünkü bu işler "keyfileştiği" ve "cezasız kaldığı" sürece gittikçe gemi azıya alır ve kime isabet edeceği de belli olmaz. Günahtır ölüm benim veya senin taraftan olmuyor. Ölümün tarafı yok.