Kadıköy için #direnbonibon açıklaması

Kadıköy için #direnbonibon açıklaması
Kadıköy için #direnbonibon açıklaması
Kadıköy'de dün gece yaşanan polis müdahalesinin ardından sokaklardaki 'bonibon'ların belediye tarafından toplanmasına sosyal medyadan tepki yağdı. Bunun üzerine Kadıköy Belediyesi bir açıklama yaptı

Radikal.com.tr - Kadıköy Bahariye'de dün gece yaşanan polis müdahalesi sırasında zarar gören bonibonların Kadıköy Belediyesi Temizlik ve Fen İşleri tarafından toplandığı açıklandı. Kısa bir süre önce renklendirilen ve üzerine çeşitli süslemeler yapılan bonibonların toplanmasına sosyal medyada, "polis müdahalesinin daha rahat gerçekleşmesi" için yapıldığı iddia edilerek belediyeye tepki gösterilmişti. Bunun üzerine Kadıköy Belediyesi Twitter 'dan aşağıdaki açıklamayı yaptı:


 


  ETİKETLER:

  Twitter

  ,

  Gece

  ,

  İddia

  ,

  sosyal

  http://www.radikal.com.tr/115045611504566

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  karaaslan78'e - Gadasını Aldığımın Ateisti

  Kara Aslan çok haklısın. Ben de aynı şeyi Ankara'da gezi olayları ile ilgili bir taksiciyle tartışırken yaşamıştım. O zamanlarda henüz 5 kişi ölmüştü. Adam "Camiye ayakkabılarıyla girmişler" "Billboard'ları yakmışlar" dan öte bir şey demiyordu. "Abi 5 kişi öldü ne camı penceresinden bahsediyorsun" dedim. Cevab veremedi.

  İlk yorumcuya - M.Cakmak

  Arkadaş, çok güzel yorumlamışsın da hedefin biraz yanlış gibi geldi bana. Dediğin gibi bizim insanlarımızın da sadece Müslüman ülkelerde yapılan katliamları, insan hakları ihlallerine değilde tüm dünyada ki(Orta Afrika misal)insanların haklarına karşı duyarlı olmaları bizim de en büyük dileğimiz.

  Karaaslan78 adli arkadasa - yorumcu-okuyucu

  Akil tutulmasina yakalanan sensin sanirim. Baska ulkelerde yasananlar icin bu kadar uzuluyor olman buyuk bir duyarlilik ornegi. Ancak kendi ulkenin halklarinin yasadigi zulme kulaklarini tikaman ne yazik ki bu duyarliliginin inandiriciligi konusunda suphe yaratiyor. Nicin sadece kendin gibi dusunenlerin acisini goruyorsun, baska kimseyi dinlemiyorsun. Olayin sadece sokak boyamak ile ilgili olmadigini biliyorsun ancak yasananlari bu boyuta indirgeyerek kendince asagilamaya calisiyorsun. Tipki RTE'nin halklari biz ve onlar gibi ayirmasi gibi, tepki RTE'nin insanlara capulcu demesi gibi. Yazini bu genclige yaziklar olsun diyerek bitirmissin, bence sana yaziklar olsun.

  @karaaslan78 - memetgulmen

  E o zaman oturalım biz, nasıl olsa ölü sayımız iki elin parmaklarını, yaralı sayımız on bini geçmiyor. Bu arada, Abdullah Cömert ve Ahmet Atakan'ın protestosu sadece Gezi'ye değil, Türkiye'nin dış politikasına yönelikti bunu biliyor musun? El-Kaide'yi Hatay'a sokan insanlar buna ses çıkaranları öldürmekte beis görmediler.

  Kadıköy Belediyesi. - Clear

  AK Partili mi? Cık,cık,cık!

  akıl tutulması - karaaslan78

  Dünyanın dört bir yanında insanlar inanılmaz zulümlere maruz kalıyorlar. Mısırda, Suriyede insanlar en kıymetli varlıkları olan canlarını ve namuslarını korumaya uğraşıyor. Hem sadece müslüman ülkelerde değil birçok Asya, Afrika, Latin Amerika ülkesinde bizde olanlara rahmet okutturacak zulümler mevcut. Bizim gençliğin aklı tutulmuş oraya buraya bonibon koy, merdiven boya, yol kes, şunun kıyafetine bak, bunun sakalına bak, sanki insanlık kılla tüyle kıyafetle oluyor, temiz bir kalp ve edeple olmuyor... aklı gözlerine inmiş dünyayı sadece maddeden,haz ve heyecandan, karşı her türlü fikre hiç düşünmeden savaş açan gençliğe yazıklar olsun...