Kadıköy savaş alanına döndü

Kadıköy'ün en işlek caddesinde iki kişinin silahlı kovalamacasında rastgele açılan ateş sonucu yoldan geçen biri çocuk, beş kişi yaralandı.

İSTANBUL - Kadıköy'ün en işlek caddesinde iki kişinin silahlı kovalamacasında rastgele açılan ateş sonucu yoldan geçen biri çocuk, beş kişi yaralandı.
Altıyol Söğütlüçeşme Caddesi'nde dün 14.30 sıralarında iki kişi arasında kovalamaca başladı. Caddenin Hasanpaşa tarafında başlayan kovalamacada, peşindeki kişiden kurtulmak isteyen şahıs, kalabalığın ortasında silahını çekerek ateş açtı. Paniğe kapılan vatandaşlar sağa, sola kaçıştı. 14 el ateş eden saldırganın silahından çıkıp yerden seken kurşunlardan bazıları kuyumcu vitrinleriyle bakanlara isabet etti.
Polis trafiği aşamadı
Yerden seken kurşunların isabet ettiği 9 yaşındaki Beyzanur Özgen sol kalçasından, İbrahim Kaya sol baldırından, Ümit Şahin iki bacağından, Recep İpek sağ ayağından, Mine Solakoğlu ise sağ bacağından yaralandı. Silahlı kişi kaçarken, polis yoğun trafik nedeniyle olay yerine koşarak ulaşabildi. Yaralıların yardımına esnaf koştu. Olay yerine sevk edilen ambulanslar da trafiğe takılıp gecikince Özgen, Kaya, Şahin, İpek otomobillerle Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne, Solakoğlu ise olay yerine güçlükle ulaşan ambulans ile Özel Acıbadem Hastanesi'ne kaldırıldı.
'Alışverişe çıkmıştık'
Alışveriş için kızı Beyzanur'la Kadıköy'e gelen Minal Özgen yaşadığı korku dolu dakikaları şöyle anlattı: "Kuyumcunun vitrinine bakıyorduk, bu sırada kaldırımın birkaç metre ötesinde 20-25 yaşlarındaki siyah giyimli iki gençten biri belindeki tabancayı çıkarıp diğerine ateş etmeye başladı. Kurşunlar yerden sekip kaldırımda yürüyenlere isabet etti. Kızımı korumak için kendime çektiğimde onun da yaralandığını fark ettim. Korkunç bir olaydı." Polis ateş edilen kişinin Ü.Ş., ateş ateş edenin ise Ü.Ş.'nin kız arkadaşının eski sevgilisi olduğunu tespit etti.


    http://www.radikal.com.tr/7650267650260

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.