Kadıköy'de bavuldan el yapımı bomba çıktı

Kadıköy'de bavuldan el yapımı bomba çıktı
Kadıköy'de bavuldan el yapımı bomba çıktı
Kadıköy'de akşam saatlerinde Suruç eylemiyle ilgili basın açıklaması yapmak için toplanan gruba polis müdahale etti. Şüpheli iki kişiyi durdurarak arama yapan ekipler, bir kişinin elindeki bavulda 3 adet el yapımı bomba ele geçirdi.

RADİKAL- Kadıköy'de akşam saatlerinde Şanlıurfa Suruç'ta yaşanan bombalı saldırıyla ilgili basın açıklaması yapmak için toplanan yaklaşık bin 500 kişilik gruba polis müdahale etti. Bir saat süren müdahalenin ardından ara sokaklara kaçan göstericilerle polis ekipleri arasında kovalamaca yaşandı. Polis, şüpheli iki kişiyi durdurarak arama yaptı.

Şüphelilerin elindeki bavulun içerisinden 3 adet el yapımı bomba, çok sayıda havai fişek ve Molotof kokteyli ele geçirdi. Olayla ilgili şüpheli 2 kişi gözaltına alındı. Öte yandan polis ekipleri gelen ihbar üzerine Maltepe, Mesut Caddesi'nde metruk bir binaya operasyon düzenledi.

Şişli'de eylemcilere yaka paça gözaltı!
Düzenlenen operasyonda yaklaşık 60 Molotof kokteyli, 1 adet av tüfeği, 25 adet av tüfeğine ait fişek ve içinde benzin bulunan bidon ele geçirildi. Her iki olayla ilgili polis ekipleri tarafından geniş çaplı inceleme başlatıldı.

(Ramazan EĞRİ/İstanbul, DHA)